Данска ја запре финансиската помош од 65 милиони круни (6,7 милиони евра) за Танзанија кога еден политичар упати неприфатливи хомофобични коментари. ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешен нацистички чувар: Не знаев дека убиваат луѓе во логорот Некогашниот чувар во нацистичкиот концентрационен логор „Штутхоф“, кој се товари по стотина ...
сите 18 | | | веќе видена

Зимската служба на град Скопје за претстојната сезона има обезбедено 4.000 тони сол. Од Градот Скопје информираат дека заедно со преостанатите количества од ...
сите 72 | | | веќе видена

Дали македонското здравство е подготвено да се интегрира во Европската Унија? Министерот Венко Филипче смета дека сме на добар пат, но се уште треба да ...
сите 21 | | | веќе видена

Во рамки на проектот „Спортуваме, другаруваме”, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски ги посети децата во специјалното училиште ПОУ „Д-р ...
сите 26 | | | веќе видена

Во болниците и клиниките во Град Скопје нема вакцина против Тетанус. Веќе неколку дена не може да се најде низ градските болници и клиники. Министерот за ...
сите 28 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални изјави денеска дека неговата победа која ја остварил со пресудата од Европскиот суд за човекови права, е историска и ...
сите 35 | | | веќе видена

Сите овие сини ознаки на оваа мапа го означуваат замрзнатиот имот на ВМРО-ДПМНЕ. Под сомнение дека 11 лица го купиле овој имот вршејќи кривично дело “перење ...
сите 6 | | | веќе видена

Јас живеам тука, во Скопје, во Република Македонија. Овде имам комшии, познаници, пријатели, милион луѓе...и сакам во средината во која сме се нашле да има ...
| | веќе видена

Уривањето на грамадната зграда во форма на потковица „Космос“ на Фијат Цаноски од ПЕИ, само зашто ја раскинал коалицијата со Никола Груевски, почнало со ...
| | веќе видена

На стариот пат што води од Охрид кон Струга, во должина од околу два километри, во Охридското Езеро е фрлен градежен шут, со што е покриена трската. Тампонот ...
сите 7 | | | веќе видена

Јапонскиот министер за сајбер-безбедност, Јошитака Сакурада, се најде во жижата на јавноста кога на седницата за пратенички прашања изјавил дека никогаш не ...
сите 11 | | | веќе видена

next