Охрид, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Здружението за мултикултурна интеграција „Инклузија“ од Охрид денес организираше инфо ден, во рамки на националната ...
сите 3 | | | веќе видена

Татко и неговиот возрасен син загинаа при пад на мал авион во близина на аеродром во Мисури, објавија локалните власти. Несреќата се случила во услови кога ...
сите 15 | | | веќе видена

Членството во НАТО и ЕУ ќе овозможи нови инвестиции кои ќе отворат нови работни места. Заедно ќе го запреме трендот на иселување. Младите нема веќе да сонуват ...
сите 25 | | | веќе видена

Премиерот на Италија, Џузепе Конте вчера се сретна со двајцата заменици, за да се обидат да го решат буџетскиот ќорсокак на Владата, соопштува „Ројтерс“. ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, кој би требало да биде пример за следење на законите и почитување на правилата, може слободно да се најде на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Босилеград во Србија ситуацијата е алармантна откако за 2 недели 4 лица се самоубија. Се работи за една жена и три мажи, а приказната го потресе цел регион. ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчеравечер, околу 21 часот и 40 минути во Полициската станица во Гостивар, 17 годишен гостиварец, во присуство на родител пријавил дека претрпел закани од две ...
сите 2 | | | веќе видена

Со оглед на одговорноста која постои во секоја работа, тешко дека постои работа која со себе не носи одредена количина на стрес. Сепак, додека повеќето луѓе се ...
| | веќе видена

Државјаните на земјите од Западен Балкан во иднина ќе мораат преку интернет од Европската Унија да побараат дозвола за влез во Шенген зоната и иако не им е ...
сите 8 | | | веќе видена

Робот ќе оперира пациенти на скопските клиники од идната година. Како што информираше министерот за здравство за почеток роботот Да Винчи ќе го користат на ...
сите 26 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Името на државата не е малцинско прашање! Малцинствата во Македонија ги имаат сите права и слободи, повеќе од било која друга земја во ...
сите 16 | | | веќе видена

Синоќешното тврдење на Тодоров дека излегол од спокојот и мирот на семејството и адвокатурата во јавност, за да го зацврстел единството во ВМРО, е подеднаква ...
сите 9 | | | веќе видена

Половина од запишаните избирачи плус еден да излезат на гласање, и половина од излезените плус еден да гласаат „за“. Тоа се двата услова кои треба да бидат ...
сите 49 | | | веќе видена

next