Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 353 | | | веќе видена

Државата мора под итно со финансиски инекции да им помогне на сите компании. Вчера имав можност да слушнам дел од мерките што ги најави владата, но дел од тие ...
сите 31 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 885.346 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 44.214, а оздравеле 185.215 луѓе. – ...
сите 10 | | | веќе видена

Резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19, 66-годишниот маж од Битола и родилката од Охрид, која синоќа почина на Клиниката ...
сите 277 | | | веќе видена

Во врска случајот во Охридската болница, министерот за здравство Филипче истакна дека таму е завршен увидот од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, ...
сите 37 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
сите 750 | | | веќе видена

Новите податоци од Исланд покажуваат дека 50% од заразените биле без симптоми. Во САД, околу 25% од носителите на коронавирус немаат никакви симптоми, рече ...
сите 51 | | | веќе видена

Забрана за нови вработувања во јавниот сектор, освен во здравство и почнатите постапки, за кои има согласност од финансии. Ова е само една од новите владини ...
сите 47 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Мицкоски преку Чулев ќе предлага мерки за граѓаните и бизнисот до владата. 2. Мерките на владата не им помагаат на граѓаните и ...
сите 246 | | | веќе видена

Македонија е дел од клиничката студија која ќе се спроведе во неколку големи земји како Шпанија, Италија, Германија, и преку која земјава ќе има пристап до ...
сите 83 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро ја осудуваат одлуката на работодавецот Нет ...
сите 19 | | | веќе видена

Горди сме што ја имаме Македонија како полноправна членка на НАТО. Народот на Македонија покажа голема храброст во прифаќањето на оваа политичка одлука, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Маски и ракавици државата треба во овој момент да има не само за медицинските работници, туку исто така и за полицијата и за војската. Доколку веќе е ...
сите 36 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, до 30 март, на ниво на општина на територијата Скопје, заболени лица од коронавирус се пријавени во 10 ...
сите 43 | | | веќе видена

next