Таткото на убиеното девојче Вања Ѓорчевска доцна вечерва е повикан на распит во полициска станица во врска со убиството на неговата ќерка. Засега за него не се ...
сите 377 | | | веќе видена

64-годишен жител на селото Бразда е главниот осомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска. Според извори на Пресс24 ова е лицето кое во моментов ...
сите 17 | | | веќе видена

Утре треба да биде ден на жалост заради двојното убиство, а не на лидерска за датум за избори, вели претседателот на Левица, Димитар Апасиев. Тој го откажа ...
сите 20 | | | веќе видена

Јавноста на социјалните мрежи бара прес-конференција од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски да објасни што се случи со малата Вања. -По оскудните ...
сите 4 | | | веќе видена

Весникот „Гардијан“ и Центарот за известување за климата објавија дека Ал-Џабер на видео-конференција со претставниците на ОН, меѓу другото, рече дека „нема ...
сите 112 | | | веќе видена

Потрагата по 74годишниот Панче Жежовски, фризер од Велес кој бил и кандидат за градоначалник и советник на Велес заврши трагично. Пронајден е мртов во близина ...
сите 2 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 59 | | | веќе видена

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, го нападна украинскиот претседател Володимир Зеленски во интервју за швајцарскиот медиум „20 Minuten“, кое денеска е ...
сите 86 | | | веќе видена

Американски воен брод и неколку комерцијални бродови се нападнати денеска во Црвеното Море, соопшти Пентагон. – Запознаени сме со извештаите за напади врз ...
сите 46 | | | веќе видена

МВР со Фејсбук пост и соопштение објави ваква трагична и болна информација. Непрофесионално, недостоинствено кон жртвите и семејството и неодговорно кон ...
сите 8 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предупреди дека западната воена алијанса треба да биде подготвена за лоши вести од украинскиот фронт, без да ...
сите 129 | | | веќе видена

Маж уби четворица членови на семејството, вклучително и две деца, во нивниот дом во Квинс во Њујорк и избоде двајца полицајци кои потоа го застрелале. ...
сите 35 | | | веќе видена

Русија почна бесплатна испорака на жито за африканските народи, како дел од хуманитарна иницијатива. Вкупниот руски ангажман изнесува 200.000 тони жито, што ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска е во посета на Белград. Српскиот претседател Александар Вучиќ ја пречека на аеродромот со голем букет цвеќе, а во ...
сите 33 | | | веќе видена

Нетанјаху денеска повика на „темелна истрага“ за фаталното пукање на Јувал Дорон Кастлман, цивилот кој одговори на нападот во четвртокот во Ерусалим и самиот ...
сите 43 | | | веќе видена

next