Сите ја почитуваат изолацијата, па така примерна е и Јелена Карлеуша.Таа продолжува со секојдневни изненадувања за своите фанови на социјалните мрежи, а овој ...
сите 14 | | | веќе видена

Познатата актерка и пејачка Ана Костовска на социјалните мрежи раскажа за своето патување од Белград до Скопје, и нејзиното сместување во, како што вели, ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ по сообраќајната несреќа наместо да се вразуми почна да го живее стариот живот со кафеани и алкохол. Тоа значеше и враќање ...
сите 2 | | | веќе видена

Социјалната дистанцираност е една од најспоменуваните поими последниве денови, но, порано не беше така. Доказ за тоа се насловните страници на култните албуми, ...
сите 4 | | | веќе видена

Кина планира да воведе посериозни мерки за заживување на економијата погодена од епидемијата на коронавирусот. Владејачката Комунистичка партија повика на ...
сите 5 | | | веќе видена

Кои од овие услови никогаш не би ги прифатиле, па макар да станува збор за Оскар и милиони? Мислите дека е лесно да се биде актер? Особено актер од А-листата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во време кога пандемијата COVID-19 се шири, сите бараат различни начини да го поминат времето во изолација. Така и руската манекенка Марија Лиман, која за ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатиот моден дизајнер Џорџо Армани реши да ѝ помогне дополнително на Италија во борбата против коронавирусот. Тој донесе одлука сите фабрики на неговата ...
сите 46 | | | веќе видена

Францускиот оперски пејач Стефан Сенешал (43) секојднено пее на балконот, со цел да ги охрабри своите соседи во време на корона-криза и забраната за движење во ...
сите 23 | | | веќе видена

Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) додека е во изолација целосно и се посвети на уметноста, како на музичката, така и на ликовната.Пред неколку дена, во ...
сите 3 | | | веќе видена

 Колку голема може да биде една капина или колкава е вратата од сефовите во банките? Ќе се изненадите... Големината на некои работи од секојдневието ќе ве ...
сите 2 | | | веќе видена

next