Израелските одбранбени сили (ИДФ) соопштија дека наредиле да биде прекината работата на единствениот ски-центар во земјата, Маунт Хермон, кој се наоѓа на ...
сите 11 | | | веќе видена

Сириската противвоздушна одбрана успешно одби напад на израелски борбени авиони Ф-16 врз меѓународен аеродром во југоисточниот дел на престолнината Дамаск, ...
сите 50 | | | веќе видена

Започнати се подготовки кон средината на годината да се воведе поврат на ДДВ за физички лица, пред нас е година на економски раст и повеќе пари кај граѓаните. ...
сите 33 | | | веќе видена

Додека протестите во Атина и другите градови во Грција се разгоруваат, грчкиот премиер Алексис Ципрас доби уште еден добредојден глас за ратификација на ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерката Шекеринска ќе се сретне со словенечкиот колега Ерјавец Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе се сретне со нејзиниот словенечки ...
сите 47 | | | веќе видена

Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за иднината и ќе се обиде да се ...
сите 21 | | | веќе видена

Шефот на Бирото на националната гарда на САД, генерал Џозеф Ленгиел денеска е во посета на Република Македонија.Генералот Ленгиел, како што соопшти ...
сите 10 | | | веќе видена

Полицијата на Северна Ирска во неделата дека уапсила уште двајца осомничени за вмешаност во бомбашкиот напад во саботата вечерта во еден од најголемите градови ...
сите 3 | | | веќе видена

Италијанскиот тренер Антонио Конте вчера се појави на Островот! Конте вчера присуствуваше на натпреварот помеѓу Фулам и Тотенхем на „Кревен Котиџ“. Ова беше ...
сите 8 | | | веќе видена

next