Обвинителството бара притвор за две лица кои извршија рабојништво на бензинска пумпа во селото Велешта. Надлежен јавен обвинител од Основното јавно ...
сите 138 | | | веќе видена

Сите млади земјоделци кои имаат до 40 години и се запишани во Единствениот регистар на земјоделски стопанства, во согласност со Законот за руралниот развој, од ...
сите 22 | | | веќе видена

Мораме да ги гледаме реално процесите во ЕУ. Изјавата на Јункер и неговиот говор за состојбите во Унијата е реакционерски и малку задоцнет, смета Марија ...
сите 4 | | | веќе видена

– Македонските граѓани секогаш биле обединети околу тоа каде сакаат да ја видат својата земја, а тоа е во ЕУ и НАТО. На една страна е понудата да гласаме ЗА на ...
сите 39 | | | веќе видена

Порталот „Лидер" објави фотографии од луксузната вила на скопскиот градоначалник Петре Шилегов која се гради во Маврови Анови. Како што објавува порталот, во ...
сите 19 | | | веќе видена

Продолжува референдумската кампања, преку која премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, ...
сите 60 | | | веќе видена

Нема доцнење во изградбата на патишата. Работите сега само се интензивираат. Најголем дел од овие инфраструктурни проекти се финансирани со пари од меѓународни ...
сите 42 | | | веќе видена

Со посета на општините Карбинци и Чешиново-Облешево и средба со граѓаните, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денес ги продолжи теренските ...
сите 65 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вечерва ги демантираше тврдењата на неговиот заменик Красимир Каракачанов дека Бугарија решила да ја поддржи Унгарија во ...
сите 75 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателката на Судечкиот совет Добрила Кацарска останува судијка во предметот за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017. Кривичниот суд донесе ...
сите 176 | | | веќе видена

next