Борко Ристовски постојано апелира до граѓаните да купуваат македонски производи, како еден од начините да се спаси економијата во време на коронавирус.Тој пред ...
сите 4 | | | веќе видена

Секој си има свои аргументи, дали да се продолжи сезоната, дали да се прекине, но никој, ама баш никој не очекуваше фудбалер на Ливерпул да каже да се прекине ...
сите 167 | | | веќе видена

Сите до еден сме зарабоени во „канџите“ на невидливиот непријател коронавирус. Салате и стадионите се празни, владините мерки не дозволуваат одржување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако Италија е во хаос поради Ковид -19, сепак и таму се размислува за тоа кога и како ќе продолжи фудбалската сезона, Најновите информации говорат дека тоа ...
сите 56 | | | веќе видена

Квалификациите за СП 2010 во Ј. Африка ја започнавме со победа, и тоа дома, и тоа против Шкотска со 1:0. Под пеколното скопско сонце и температура над 45 ...
сите 10 | | | веќе видена

Тимот на Верона е едно од најголемите изненадувања во оваа сезона во Серија А и тоа со освоени 35 бодови што е доволно за 8 место на табелата, односно е само ...
сите 18 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси ...
сите 31 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ за хрватски „Индекс.хр“ отворено зборуваше за моменталната ситуација во која се најде спортот поради коронавирус. Тој имаше интересен одговор ...
сите 31 | | | веќе видена

Кошаркарското првенство во Италија (во сите рангови на натпреварување) и официјално е прекинато, но нашиот репрезентативец Андреј Jакимовски се уште е заглавен ...
сите 5 | | | веќе видена

Изгледа прва земја од посилните европски лиги која ќе го стартува фудбалот е Германија и тоа може да го направи многу порано во однос на остантите. Фудбал во ...
сите 32 | | | веќе видена

next