Репрезентативецот, Давор Здравковски вели дека оваа нова генерација има голем потенцијал, а двата контролни натпревари во главниот град на Црна Гора се добра ...
сите 8 | | | веќе видена

И напаѓачот на ЛА Галакси се здоби со признание, но наградата за најдобар фудбалер на годината на Шведска отиде во рацете на дефанзивецот на Манчестер ...
сите 27 | | | веќе видена

Швајцарскиот фудбалер Џердан Шаќири конечно одлучи да „зборува“ кога станува збор за натпреварот против Црвена Звезда во Белград. Тренерот на Ливерпул, Јирген ...
сите 39 | | | веќе видена

Напаѓачот на Милан на социјалните мрежи упати извинување за своето однесување на дербито, откако ги загуби нервите по добивањето на црвениот картон, но, тоа не ...
сите 92 | | | веќе видена

Еден статистички податок доволно говори за односот на силите помеѓу двата клуба, требаше да биде големо дерби, но Сити на Гвардиола помина како „брз воз“ ...
сите 52 | | | веќе видена

Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори во ...
сите 84 | | | веќе видена

Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс-Јоаким Вацке призна за финансиската супериорност на Баерн Минхен, но ја исклучи можноста нов фудбалер на тимот од ...
сите 93 | | | веќе видена

Meсут Озил е еден од најплатените фудбалери во Премиер лигата, но изгледа дека можел да заработува и многу повеќе. Играчот за врска во Арсенал добива 350.000 ...
сите 7 | | | веќе видена

Гери Невил во изминатите неколку години се истакнува во домашната јавност со тоа што дава експертски коментари за најпознатите и највлијателните спортски ...
| | веќе видена

Интер е безкомпромисен, вели потпретседателот на фудбалската асоцијација на Нигерија во однос на причината поради која Балде нема да се најде на ...
сите 8 | | | веќе видена

„Фудбал Ликс“ продолжува да ја тресе фудбалската јавност со скандалозните документи кои ги објавува, а се поврзани со малверзациите во фудбалот и договорите на ...
сите 25 | | | веќе видена

Новиот тренер на Реал Мадрид, Солари одлично ја започна авантурата во „кралскиот“ клуб, но во следните недели ќе има големи проблеми со повредени фудбалери. ...
сите 92 | | | веќе видена

next