Охрид, 18. септември 2018 (ИНПРЕС) – Со предавањето на нашиот авто-миленик, брендираното „Рено 4“, кое беше чест гостин изминатово лето на охридските улици, ...
сите 3 | | | веќе видена

Регионалната депонија сепак ќе се гради во општина Дебрца. Централната власт не се откажува од првичната идеја и покрај протестите на дебрчани од мината година ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Општинската организација на Црвениот Крст од Охрид, започна со кампањата „За посреќно детство“, која ќе финишира на 29-ти ...
сите 14 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена

Општина Кичево деновиве интензивно работи на поставување нова хоризонтална сообраќајна сигнализација на сите главни улици во градското подрачје. За разлика од ...
сите 3 | | | веќе видена

Јавното претпријатие ПОЦ, на таблата која ја имаат поставено во населабата Капиштец, немаат оставено телефонски број за плаќање на паркингот. ПОЦ кои креваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 16. септември 2018 (ИНПРЕС) – Фудбалерите на Градскиот клуб „Охрид Лихнидос“ остануваат на лидерската позиција на табелата и по натпреварот од четвртото ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден од најздравите плодови што виреат на поголема надморска височина на македонските планини е боровинката – плод што во овој период е добро созреан и токму ...
сите 3 | | | веќе видена

Градскиот пазар во Гостивар во вторник како и вообичаено, врие од продавачи, а денес во центарот на понудата беше зеленчукот за подготовка на зимниците. ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 18. септември 2018 (ИНПРЕС) – Како што беше најавено, во детската градинка „Развигорче“ во тек се градежни реконструктивни зафати за замена на кровната ...
сите 2 | | | веќе видена

Една од точките на дневниот ред на седмата седница на Советот на општина Гостивар, која е закажана за петок (21 септември) е Листата на приоритетни проекти за ...
сите 2 | | | веќе видена

Компаниите кои имаат седишта во општините надвор од Скопје многу малку ги заштитуваат своите производи како трговски марки-брендови, па надлежните институции ...
сите 5 | | | веќе видена

next