Светското првенство во Русија не изобилува со тепачки како европското во Франција, но се јавуваат и немили настани, таков беше овој меѓу навивачите на Полска и ...
сите 38 | | | веќе видена

Џек Вилшер потврди дека заминува од Арсенал ова лето кога неговиот договор со клубот ќе истече, тој сакал да остане, но по разговор со Емери одлучил да си оди ...
сите 29 | | | веќе видена

Алисон Бекер во последните неколку дена сериозно се поврзува со преселба во Реал Мадрид и според италијанските медиуми, бразилскиот чувар на мрежата го делат ...
сите 46 | | | веќе видена

Никола Калиниќ ја разочара хрватската фудбалска јавност со однесувањето поради кое беше избркан од репрезентацијата, никој не му даде поддршка, не го ...
сите 81 | | | веќе видена

УЕФА има намера да го исклучи “Милан” од Лигата на Европа поради повреда на финансискиот фер-плеј. Според „Скај Спорт“, Европската фудбалска федерација отфрли ...
сите 12 | | | веќе видена

Колумбиската фудбалска репрезентација на навистина лош начин го стартуваше Светското првнество во Русија, но првиот меч на „кафетеросите“ на мундијалот не мина ...
сите 5 | | | веќе видена

Медиумите наоѓаат секаков начин да ги нападнат репрезентативците на Германија, сега пронајдоа факт дека судијата кој го водеше против Мексико во победничката ...
сите 9 | | | веќе видена

next