Во Џенова за утре е најавено пристигнување на резултатите од најновите тестови и брисеви земени од фудбалерите на тимот. Првиот човек на клубот, Енрико ...
сите 50 | | | веќе видена

Според пишувањата на „АС“, Осман Дембеле е многу блуску до трансфер во Манчестер јунајтед вреден помеѓу 50 и 60 милиони евра, со оваа зделка се отвара простор ...
сите 27 | | | веќе видена

Денеска Брегалница го дозна ривалот во 1/8 финалето во Купот на Македонија. Тоа е составот на Беласица, меч кој се игра на 21 октомври. Се чини поволна ждрепка ...
сите 84 | | | веќе видена

Директорите на Милан имаа полни раце работа, денеска во Милано пристигна Јенс Петер Хауге, со Лион е договорен трансферот на Лукас Пеката а со Сент Етјен се ...
сите 47 | | | веќе видена

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантос верува дека напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е во можност да игра до 40-та година и вели дека не очекува од ...
сите 93 | | | веќе видена

Антонио де Марко е убиецот на италијанскиот фудбалски судија Даниеле де Сантис (33) и неговата вереница Елеонора Манта која имаше 30 години. Де Марко кој има ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо, во интервју за Ел Партидазо на Копе изјави дека го сака Лионел Меси. Капитенот на Барселона сакаше да го ...
сите 189 | | | веќе видена

По мечот во Скопје меѓу Шкендија и Тотнем, започна и психолошка војна меѓу Оле Гунер Солшер и Жозе Мурињо која се уште трае. Англија Најпрво Солшер се пошегува ...
сите 97 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд ќе биде ослабена за дуелот од германскиот Супер куп против Баерн Минхен, откако двајца првотимци имале респираторни проблеми. Се работи за ...
сите 116 | | | веќе видена

Македонската А репрезентација на 8. октомври од 20:45 часот против Косово на Националната арена „Тодор Проески“ ќе го одигра натпреварот од полуфиналето во ...
сите 16 | | | веќе видена

Со ангажманот на Рубен Диаш, Манчестер Сити ќе потроши речиси 480 милиони евра само за одбрамбени фудбалери откако Пеп Гвардиола пристигна во клубот. Англија ...
сите 64 | | | веќе видена

Челси се спасуваше од пораз на гостувањето кај ВБА и се врати од неверојатни -3 негатива, меѓутоа вистинска драма се одвивала во соблекувалната на гостите за ...
сите 89 | | | веќе видена

За време на Светското првенство во Катар 2022 година, иновативни технологии ќе се борат против високите температури. Тие ќе помогнат да се задржи температурата ...
сите 9 | | | веќе видена

Коронавирусот сериозно „удри“ на фудбалските тимови на Кипар. После 16 играчи заразени во Етникос Ахна, меѓу кои се и Мартин Богатинов и Јован Костовски, и ...
сите 13 | | | веќе видена

next