Многумина мислат дека актуелната прва дама на САД ѝ испратила прикриена порака на својата претходничка. Меланија Трамп беше една од најстилизираните први дами, ...
сите 7 | | | веќе видена

Oд 17 јуни (четврток) Градското кино Милениум ќе почне повторно со работа. На репертоарот се наоѓа новиот дел од филмската сага „Брзи и бесни“, „Денови на ...
сите 6 | | | веќе видена

Естетските хирурзи ширум Америка велат дека забележуваат зголемен интерес за естетски зафати и третмани од жени во 20-тите години. Докторите сметаат дека овие ...
сите 7 | | | веќе видена

За да ја прослави 25-годишнината од хитот, Airbnb нуди две ноќевања и престој со специјална цена во вилата на Лос дел Рио, авторите на песната „Макарена“. ...
сите 2 | | | веќе видена

 Ако и вам ви се чини дека жените во странство се секогаш средени, а не знаете како успеваат во тоа, време е да примените дел од нивните трикови. Без разлика ...
сите 3 | | | веќе видена

Вистината е дека не секој сака да носи дводелно бикини, и тоа е сосема во ред. Едноделен костим за капење, кој е исто така стилизиран, може да биде предизвик ...
сите 3 | | | веќе видена

„Зара“, „Антрополоџи“ и „Патовл“ се брендовите кои Мексико ги обвини за незаконско присвојување на мексиканската култура. Како пренесуваат светските медиуми, ...
| | веќе видена

 Штом затопли, девојките ги обожаваат фустаните со отворен грб. Но, постои проблемот дали под него да се носи градник и како истиот вешто да се скрие. За овој ...
сите 2 | | | веќе видена