Урнебесна снимка од афтер-забавата на Dolce&Gabbana во Милано покажува дека Ким Кардашијан се мачи да оди во премногу тесен фустан - од ситни чекори, до ...
сите 9 | | | веќе видена

Минивал и тапирана коса, пластичен накит во неонски бои, комбинација од сина сенка за очи и црвен кармин се само дел од стилските обележја на 80-те години на ...
сите 2 | | | веќе видена

Музичкиот пар Виктор Танасковски и Ива Дамјановски, од многумина препознаени преку проектот „Алембик“, во една прилика за Радио МОФ рекоа дека културната сцена ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонските модели Андријана Илиоска и Мухамед Енуз беа дел од најголемата модна ревија во Милано, на брендот „Монклер“, а на која учествуваа речиси илјада ...
сите 14 | | | веќе видена

Погледнете како изгледа мис Бахреин, убавината ја наследила од мајка ѝ Русинка и татко ѝ Арап. Русинките се сметаат за едни од најубавите жени на светот, некои ...
сите 2 | | | веќе видена

 Ако имате истакната вилица како на Анџелина Џоли, пуштената брановидна коса ќе ви стои одлично. Каква фризура е идеална за вас ако имате дупла брада или ...
сите 3 | | | веќе видена

Без разлика дали имате профил на TikTok или не, веројатно сте налетале на барем еден генијален трик за шминкање создаден од ентузијасти за убавина на ...
| | веќе видена

Италијанската актерка Софија Лорен пред неколку дена го прослави својот 88 роденден, а една од последните дами на европската и холивудската кинематографија во ...
сите 9 | | | веќе видена

Следната недела ќе се одржи најновото издание на изложбата на македонска мода и дизајн „Slowscapes" во Kултурно-социјалниот простор „Центар - Јадро“ на улица ...
сите 4 | | | веќе видена

Совршен вовед за студените денови што допрва доаѓаат, лансирањето на есенската колекција 2022 инспирирана од океанот, новата револуционерна козметичка линија ...
сите 10 | | | веќе видена

Уште од првите колекции на Коко Шанел во 1920-тите, жените носат сакоа. Во почетокот тоа беа струкирани модели кои ја следат женската фигура и ги истакнуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

Фактот што на светот му ги покажала своите несовршености, ја натерал повеќе да не ја мачат недостатоците. Инфлуенсерката и дизајнерка на костими за капење ...
| | веќе видена