Италијанската Влада денеска вети дека ќе им помогне на граѓаните да ги платат сметките за електрична енергија и гас до крајот на годината, приклучувајќи им се ...
| | веќе видена | слични

Енергетскиот сектор во Република Северна Македонија е еден од најзначајните сектори за развој на економијата и е приоритет за Владата за обезбедување на ...
сите 131 | | | веќе видена

Во атарот на село Лојане, општина Липково, кај местото викано „Шорта“, изутрината околу 6:30 часот, од полициски службеници од Полициската станица за Граничен ...
сите 449 | | | веќе видена

Енергетскиот сектор во Република Северна Македонија е еден од најзначајните сектори за развој на економијата и е приоритет за Владата за обезбедување на ...
сите 131 | | | веќе видена

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето ...
сите 175 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се повреди вчера на натпревар од Купот на Хрватска и најверојатно ќе ги пропушти октомвриските квалификации за ...
сите 36 | | | веќе видена

Во атарот на селото Лојане, општина Липково, поточно кај место викано „Шорта“, полицијата открила 52 лица илегални мигранти со потекло од африкански и азиски ...
сите 449 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека кумановчанка била нападната во нејзиниот дом, откако еден човек лажно и се преставил дека дошол да ...
сите 175 | | | веќе видена

Композиторот Драган Стојковиќ Босанац уште на почетокот на новата сезона се скара со Цеца Ражнатовиќ, која од оваа година е во жирито на „Гранд“. Тој ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Легендата на Барселона, Самуел Ето, ја коментирал акуелната ситуација во неговиот поранешен клуб. Најмногу време го анализирал односот помеѓу тренерот Роналд ...
сите 189 | | | веќе видена

Некогашниот помошник тренер на Чикаго Булс, Џони Бах изнесе шокантно тврдење кое фрла сенка на човечката особина на славниот Мајкл Џордан, кој во текот на ...
сите 12 | | | веќе видена

next