Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе присуствуваат на седницата на чиј ...
сите 370 | | | веќе видена

Двајцата пратеници на Левица денеска до Собранието поднесоа Декларација за осуда на бугарските национал-шовинстички претензии. Пратеникот на Левица, Димитар ...
сите 471 | | | веќе видена

Бугарија постави нови негативни рекорди во последните 24 часа во однос на Ковид-19. Здравствените власти во земјата објавија дека 1.472 лица се новозаразени од ...
сите 1080 | | | веќе видена

Покрај барби куклата со фустан од „Версаче“, Клаудија доби уште една персонализирана Барби, со фустан од компанијата „Балман“ кој го носеше во 2016 година. ...
| | веќе видена

Утре на 23 октомви е светската премиера на комедијата „Борат 2“ . Познатиот, но и контороверзен британски комичар Саша Барон Коен, и овојпат го глуми фамозниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Во повеќе европски држави регистрирани се рекордни бројки на новозаразени со Ковид-19, додека во Франција и во Шпанија бројот на инфицирани се искачи над еден ...
сите 1080 | | | веќе видена

Најважните приоритети на Република Северна Македонија во актуелниот период е да биде усвоена Рамката за преговори со ЕУ од страна на Европскиот Совет, и ...
сите 214 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Азербејџан соопшти дека битките околу Нагорно Карабах на целата линија на фронтот продолжиле и денес. Според соопштението на ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници од Ресурсниот центар на родители на деца со попреченост и ...
сите 123 | | | веќе видена

Народната банка склучи договор за соработка со Европската централна банка (ЕЦБ) во сферата на заштитата на банкнотите во евра од фалсификување. Со ова, велат ...
сите 24 | | | веќе видена

next