ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Министерство за здравство одржа протест под мотото „Здравје, а не провизија – Оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива“. ...
сите 170 | | | веќе видена

Ракометарот на Барселона, Лука Циндриќ, поради повреда ќе мора на принудна пауза. Поранешниот играч на Вардар го повредил бутниот мускул. Барселона, објави, ...
сите 7 | | | веќе видена

Американската вселенска агенција НАСА ја избра компанијата „Спејс Икс“ на Илон Маск, за изградба на летала со кој ќе може да се испраќаат луѓе на Месечината. ...
сите 20 | | | веќе видена

Според моите информации, околу 2000 граѓани имаат нерешен статус на државјанство, од коишто 1300 се Албанци, другите се од другите етнички заедници. Прво, ...
сите 61 | | | веќе видена

Третиот тренинг, во пресрет на трката за Големата награда на Португалија, во Мото ГП шампионатот, го обележа паѓањето на младиот возач на Прамак Дукати, Хорхе ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ги престави првите четири избрани економски советници, кои ќе бидат упатени во рамките на нашите амбасади за да ...
сите 61 | | | веќе видена

Пациентот кој го прими срцето од починат донор во втората трансплатанција на срце во државава е на возраст од 22 години и има сериозно заболување кое го ...
сите 180 | | | веќе видена

Ниту една партија во светот за време на пандемија не се однесува толку неодговорно, деструктивно и опасно по здравје, како што тоа го прави ВМРО ДПМНЕ, обвини ...
сите 170 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 25 | | | веќе видена

next