Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија во содејство со Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР ...
сите 354 | | | веќе видена

Ирак денеска прогласи тридневна жалост за жртвите од пожарот што избувна синоќа на свадбена веселба во градот Ал Хамданија на северот на земјата, во кој ...
сите 39 | | | веќе видена

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај повеќе од 50 производи од пекарската, млечната и месната индустрија, од денеска ќе важи и за безалкохолните ...
сите 263 | | | веќе видена

Новинарот Ивор Мицковски реагира на информацијата дека Хаки и Фејзи Азири, двајцата осудени за помагање во случајот „Монструм“, ќе се најдат на слобода со ...
сите 126 | | | веќе видена

Претседателот на самопрогласената Република Нагорно-Карабах, Самвел Шахрамањан, потпиша указ за распуштање на сите институции од 1 јануари следната година, ...
сите 280 | | | веќе видена

Работат за 22 000 денари месечно и не им е доволно зголемувањето на платите од 10%, согласно новиот Општ колективен договор. Администрацијата од сите јавни ...
сите 53 | | | веќе видена

Во изминатите две децении иницијативата САД-Јадранска повелба (А-5) се покажа како успешен регионален механизам за јакнење на довербата меѓу земјите членки, но ...
сите 318 | | | веќе видена