Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска се извини поради вербалниот инцидент што го предизвика на вчерашниот дуел од ЕУРО2020 против македонската ...
сите 142 | | | веќе видена

Кризата од КОВИД-19 покажа колку се важни пријателите за да се победи пандемијата, напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук по пристигнувањето на донацијат од ...
сите 283 | | | веќе видена

Од Алијансата за Албанците реагираат на денешните активности за уривање шест постојни платформи лоцирани на брегот на Охридското Езеро во Струга. Тие ги ...
сите 125 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укина полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 228 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен се огласи од болница, фудбалерот од средниот ред се заблагодари за поддршката, вели дека се чувствува добро и исрапти порака до соиграчите од ...
сите 421 | | | веќе видена

Од 1 јули за 3,5 денари поскапуваат сите горива, а не само дизелот, обелодени премиерот Заев. Целта била да се откажат граѓаните од нафтата и да се возат со ...
сите 167 | | | веќе видена

Перспективата за постигнување на реален исчекор во процесот на европската интеграција на Република Северна Македонија, била во фокусот на денешната средба на ...
сите 542 | | | веќе видена

Одлуката на Владата на српските државјани да им бидат бесплатни патарините како благодарност за донациите на вакцини, почнува денеска. Патниците од Србија кои ...
сите 72 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистриран е ...
сите 546 | | | веќе видена