Апелацискиот суд Скопје во решението за пуштање во домашен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева како причина за својата одлука наведува ...
сите 446 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 103 | | | веќе видена

Единаесетгодишниот Јане Велковски од Северна Македонија учествува на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод Светскиот ден на децата, каде што ќе зборува за ...
сите 83 | | | веќе видена

Низ медиумите брза како молња се рашири веста за дадилка која малтретира дете во скопско кафуле. Кривичен суд за дел од медиумите негира дека дадилката која ја ...
сите 91 | | | веќе видена

Дваесет и осум од 29 земји-членки практично за девет месеци го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО, што претставува силна ...
сите 180 | | | веќе видена