Се случи скандал, по кој се изгледа, работа ќе има единицата за интегритет во тенисот (ТИУ), и полицијата. Главен актер во целиот скандал е тенисерот ...
сите 37 | | | веќе видена

Ноле е сестрана личност и со сигурност не постои сфера од животот која не го интересира. На сите веќе им е познато колку сака да свири на сакасофон, па така во ...
сите 18 | | | веќе видена

Белоруската тенисерка Викторија Азаренка го откажа учеството од последниот овогодишен грен-слем турнир, УС Опен, поради својот син, пренесуваат медиумите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Казахстанската тенисерка Јулија Путинчева, позната е по импулсивните издание и однесување кога работите не одат во нејзина полза, а тоа го почувствува на своја ...
| | веќе видена

Титула на македонската тенисерка на меѓународниот јуниорски турнир „Југ Опен 2017“ – Скопје. Викторија Веселинова заедно со бугарската натпреварувачка Елена ...
сите 3 | | | веќе видена

Чехинката прво се намачи со италијанската квалификантка Камила Џорџи за 6:3/4:6/6:0, по што целосно доминираше против поранешната светска тенисерка број 1, ...
сите 3 | | | веќе видена