Чехинката прво се намачи со италијанската квалификантка Камила Џорџи за 6:3/4:6/6:0, по што целосно доминираше против поранешната светска тенисерка број 1, ...
сите 13 | | | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа паузираше еден месец настојувајќи да ја залечи повредата на левиот зглоб на раката, но конечно падна одлуката за ...
сите 8 | | | веќе видена

Српската тенисерка Александра Круниќ, која е 85. на светската ранг листа на ВТА, направи големо изненадување на стартот на Синсинати откако во два сета ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжува Лина Ѓорческа со одличните рангирања на ВТА листата. ИТФ ги објави новите пласмани а нашата тенисерка на истиот се најде на 211 позиција, со 254 ...
| | веќе видена

Новак Ѓоковиќ долго време се немаше огласено на социјалните мрежи и медиумите, откако поради повреда ја заврши сезоната и нема да настапува на турнири до ...
| | веќе видена