Фактор

По инцидент со ученички од гимназијата Јосип Броз Тито, ученичка вклучена во физичка пресметка каде што девојчиња тепаа 15 годишна соученичка доби опомена пред ...
сите 6 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Талат Џафери денеска беше во ненајавена посета во СВР Тетово и ги посети канцелариите каде што се поднесуваат барања и се врши фотографирање ...
сите 41 | | | веќе видена

Финската влада планира да го ограничи правото на штрајк со нови закони. Има намера да воведе и глоба од 200 евра за вработените доколку учествуваат во такви ...
сите 12 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Бизнисот со испорака на храна доживеа експанзија, но кога станува збор за заработка, тој е обвиен со мистерија. За тоа често се зборува на социјалните мрежи, а ...
сите 18 | | | веќе видена

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се споделува искуство на човек кој заминува од берлинскиот аеродром. „Моментално сум на аеродромот во Берлин и патувам кон Македонија, за ...
сите 262 | | | веќе видена

Тоа што цените на храната во Хрватска пораснаа минатата година не е ништо ново. Државниот завод за статистика во петокот објави податоци за цените во ...
сите 33 | | | веќе видена

ТВ „Дневник Нова“ потврди дека Иво Санадер, поранешниот премиер, станал раководител на затворската библиотека во затворот Липовица. Тој не е вработен, но сепак ...
сите 45 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, во саботата побара од руските власти да го предадат неговото тело на погреб и го обвини ...
сите 528 | | | веќе видена

По четврти пат хотел „Фламинго“ казино – Гевгелија беше домаќин на веќе традиционалната крводарителска акција, организирана заедно со Црвениот крст Гевгелија. ...
сите 7 | | | веќе видена

Помалку од половина од германските граѓани живеат во сопствен имот. Тоа е најниската квота во Европската унија, никаде нема помалку сопственици на имот отколку ...
сите 15 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Солза Грчева, екс пратеничка на СДСМ, на својот фејсбук профил објави коментар околу билбордите на СДСМ кои ги има низ градот. „ По улициве на Скопје гледам ...
сите 2 | | | веќе видена

next