Фактор

Јапонски научници објаснуваат која е течноста која за 15 минути го убива коронавирусот. Станува збор за 80 процентниот етанол кој може да го убие вирусот во ...
сите 54 | | | веќе видена

Бурна зима ја очекува Европа. Бурни зимски услови ќе има во Лисабон, Мадрид, Барселона, Ница, Рим, Атина и Букурешт. Со ваква прогноза излезе светски ...
сите 12 | | | веќе видена

Во екот на пандемиската криза со ковид-19, социјалните нееднаквости стануваат сѐ повидливи и се соочуваме со нови предизвици. И покрај ефектите на пандемијата ...
сите 13 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО - Народна Љупчо Георгиевски, денеска се сретна со бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева. Таа самата извести за ...
сите 547 | | | веќе видена

Aмбасадорот Дејвид Гир денеска ги додели наградите од Европска Унија за истражувачко новинарство за стории објавени во 2019 година, при што првата награда ...
сите 19 | | | веќе видена

Речиси половина од хоспитализираните пациенти на Инфективното одделение во Штипската клиничка болница се на кислородна поддршка, јавува ТВ Сител. Во последниот ...
сите 128 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 400 | | | веќе видена

Битолска млекара во соработка со Пакомак реализира донација во лаптоп компјутери и млечни производи за СОС Детско село. Доставени се лаптопи за непречено ...
сите 33 | | | веќе видена

Бугарија го користи членството во ЕУ за негирање на македонскиот идентитет, пишува „ Вечерњи лист“. Откако во март годинава, за време на хрватското ...
сите 547 | | | веќе видена

Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека најголемата опозициска партија ќе направи кворум со присуство, но ќе гласа ...
сите 378 | | | веќе видена

Нашиот пациент Бојан Јовановски, кој подолго време беше хоспитализиран во Универзитетската болница за хируршки болести, „Свети Климет Охридски“, повторно е ...
сите 23 | | | веќе видена

Меѓународниот фестивал на дебитантски филм КИНЕНОВА по барање на публиката продолжува да се емитува на Телевизија 24 до крајот на ноември. Главната програма ...
сите 12 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 15 | | | веќе видена

next