Фактор

Синоќа и ноќта, во временскиот период од 00.00 до 04.00 часот, полициски службеници од сите Сектори за внатрешни работи, во соработка со инспектори од ...
сите 45 | | | веќе видена

Лидерите на двата дома на рускиот парламент изразија загриженост поради низата поплаки за мобилизацијата, наредувајќи им на регионалните власти да ја стават ...
сите 155 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ го коментираше збогувањето со Роџер Федерер. Вчера Швајцарецот го одигра последниот натпревар во кариерата. – Мислам дека сите ќе се согласат ...
сите 180 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот, на поширокото полошко подрачје спровеле акциска контрола ...
сите 218 | | | веќе видена

Сеопфатен бунт избувна во Русија откако претседателот Владимир Путин најави „делумна мобилизација“ за зајакнување на силите во војната во Украина, под притисок ...
сите 199 | | | веќе видена

Од почетокот на војната во Украина, забележливо е доаѓањето на голем број Руси во Србија, пред се во Белград, а откако Владимир Путин нареди делумна ...
сите 72 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски му го честита бракот на својот колега министерот Благој Бочварски. Објавена е и фотографија на која се наоѓаат ...
сите 35 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во саботата ги нападна западните земји поради војната во Украина, велејќи им на Обединетите нации дека САД ...
сите 225 | | | веќе видена

Изгравирана камена плоча со името на покојната кралица Елизабета Втора е поставена во меморијалната капела на кралот Џорџ Шести. Оваа фотографија од вечното ...
сите 154 | | | веќе видена

Додека за вештачката интелигенција и нејзиниот потенцијал да го „збрише“ човештвото се дебатира со децении, злокобна студија на научниците од Универзитетот во ...
сите 19 | | | веќе видена

Социјалните мрежи беа преплавени со наводни видеа на регрути во тешко алкохолизирана состојба, како се тепаат и се судираат со официјални лица и со полицијата. ...
сите 155 | | | веќе видена

Заменик премиерот Артан Груби засега нема коментар околу писмото на кое се потпишани 20 истакнати членови на партијата, а со кое тие бараат се бара од лидерот ...
сите 144 | | | веќе видена

Мајката на младиот заштитник на животните Горан Карановиќ (19), Зора Карановиќ, која го пронашла синот обесен во стаклена градина, тврди дека до смрт го бркале ...
сите 3 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денес потпиша законски измени кои предвидуваат до 10 години затвор за војниците кои избегнуваат мобилизација, дезертираат, ...
сите 155 | | | веќе видена

Папата Франциск денес повика на проширување на обновливите извори на енергија во светло на климатската криза и рече дека особено смета на младите во светот. ...
сите 19 | | | веќе видена

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и ...
сите 144 | | | веќе видена

Само неколку дена откако беше погребана кралицата Елизабета Втора, британскиот двор се соочува со нов проблем - најновата книга за кралското семејство. Станува ...
сите 112 | | | веќе видена

next