Фактор

Момчињата одбиваат да користат контрацепција, бидејќи им е кажано дека „на вистинските мажи тоа не им е потребно“, а девојчињата пак, се срамат да разговараат ...
сите 17 | | | веќе видена

Раководниот тим на градежната компанија „Бетон“ негира дека е отпочната постапка за отворање стечај за компанијата и истакнуваат оти нивните намери за враќање ...
сите 48 | | | веќе видена

Традиционално, со претстава со маскотите на детското штедење Тиби и Штуки и забавно едукативна програма за најмалите, денеска во НЛБ Банка беше одбележан ...
сите 29 | | | веќе видена

Регуларотна комисија за енергетика објавува дека согласно законските одредби компанијата која досега обезбедуваше топлинско греење за Скопјани е обврзана да ...
сите 317 | | | веќе видена

Растот на светската економија забавува посилно од очекуваното, а енергетската криза и инфлацијата го зголемуваат ризикот од рецесија во големите економии, ...
сите 76 | | | веќе видена

На маките на градежната компанија, некогашен градежен гигант, Бетон им нема крај. По објавите на берза дека оваа година е најтешка во историјата на постоењето ...
сите 48 | | | веќе видена

Олег Полишчук Лажни референдуми: Кремљ дури не ни имитира демократска процедура Кремљ конечно одлучил да одржи лажни „референдуми за припојување кон Русија“ на ...
сите 287 | | | веќе видена

Турција нема да ја признае анексијата на Доњецката и Луганската народна република, регионите Херсон и Запорожје кон Руската Федерација, исто како што никогаш ...
сите 239 | | | веќе видена

12-годишно момче е во „критична состојба“ откако било групно силувано и претепано во главниот град на Индија Њу Делхи, се вели во соопштението на градската ...
сите 3 | | | веќе видена

Со голема роденденска прослава и огромни попусти како што и доликува на најомилениот трговски центар во главниот град, Скопје Сити Мол го одбележува ...
сите 17 | | | веќе видена

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран за време на протестите, која преку ноќ стана нов симбол на женската битка за правото на живот! ...
сите 147 | | | веќе видена

На 25-ти септември, во Градски парк се одржа настанот „Играме заедно“, кој е дел од иницијативата за подигнување на свесноста за лицата со атипичен развој, за ...
сите 11 | | | веќе видена

Димитри Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека не е донесена одлука за затворање на границите или прогласување воена состојба. ...
сите 222 | | | веќе видена

Грејната сезона опасно наближува, времето надвор сериозно заладува, а на над 60 илјади скопски домаќинства не им е јасно дали и кога ќе почнат да се загреваат ...
сите 317 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика ги намали малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,14 отсто во однос на одлуката од 21.09.2022 година. ...
сите 118 | | | веќе видена

Дополнително на средствата, кои задолжително се слеваат во државниот буџет од приредувачите на игрите на среќа за програмите на Агенцијата за млади и спорт, ...
сите 21 | | | веќе видена

Борис (1987), Маријана (1988) и Роберто (2013) Крстиќ, кој загина во страшна сообраќајна несреќа кај Мостар, ќе бидат погребани во вторник на гробиштата ...
сите 14 | | | веќе видена

Според последните податоци, во вооружен напад во училиште во Ижевск, во руската република Удмуртија, загинале девет лица, меѓу кои и ученици, соопшти на ...
сите 76 | | | веќе видена

Шпаркасе Банка АД Скопје во соработка со Visa ја лансираше бонус кампањата „Еден потег, многу придобивки“, која има за цел понуда на премиум услуга и додадена ...
сите 30 | | | веќе видена

next