Педалинките и ова лето причина за повеќе работа на спасителите на вода. Многу пати е потврдено дека овие пловила за рекреација се крајно небезбедни, а оние кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Тетовско-гостиварската епархија беше домаќин на деца и лица со попречености од Дневниот центар „Порака“ од Неготино, за кои организираше еднодневна екскурзија ...
сите 2 | | | веќе видена

Катастрофална е реализацијата на буџетот на општина Охрид и во овој период од годината кога станува збор остварувањето на ветените проекти пред граѓаните, ...
сите 9 | | | веќе видена

Основните и средни училишта, јавните градинки и факултетите може да аплицираат за поставување на бесплатни прочистувачи на воздух во нивните простории. Владата ...
сите 4 | | | веќе видена

Coffe & Food „Royal Garden“ во Гостивар утре одбележува пет години постоење и по традиција, ќе слави со незаборавна роденденска журка. Нема дилема кое е ...
сите 2 | | | веќе видена

Масажите се најпопуларниот метод за релаксирање на телото и организмот и постојат во најразлични верзии: традиционални, со ароматични масла, чоколадни масажи, ...
| | веќе видена

Пред 50 години, кога првите луѓе зачекорија на Месечината, таму оставија диск со пораки на претседатели од 73 земји од светот, како и на американските ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека кај нас самото спомнување на зборот „депонија“ предизвикува згрозеност, некој нашол начин како една депонија да ја претвори во атрактивно излетничко ...
сите 2 | | | веќе видена

Доаѓањето на печалбарите во Кичево, не само што го зголеми интензитетот на сообраќајот во градот туку и придонесе на градските улици да се возат супер луксузни ...
сите 3 | | | веќе видена

Потполковникот Ментор Саити од Гостивар е поставен за нов командант на специјалната единица Ренџери при Полкот за специјални операции на АРМ. Саити своето ...
| | веќе видена

Пред љубителите на пишаниот збор, вчеравечер во Гостивар беше промовирана стихозбирката ,,Алтани и други“ од гостиварецот Александар Михајловиќ. Се работи за ...
сите 2 | | | веќе видена

next