Ирскиот музичар Боно Вокс (62), чие вистинско име е Пол Дејвид Хјусон, ја изгубил својата мајка како 14-годишно момче и не сака да зборува за таа семејна ...
сите 7 | | | веќе видена

Фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени синот Даниел. Свадбата била во еден скопски ресторан. Според кажувањта на гостите, ова било свадба за паметење оти ...
сите 13 | | | веќе видена

Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ што ќе се одржи на 12 февруари 2023 во Глендејл, Аризона, објави Националната фудбалска лига на САД (НФЛ). Ова ...
сите 13 | | | веќе видена

Познатиот состав на жирито е подготвен за предизвиците кои ги носи новата серија, но подготвена е и убавата водителка Сања Кужет. Убавата водителка не крие ...
сите 8 | | | веќе видена

Џорџа Мелони, најверојатната прва премиерка на Италија по триумфот на тричлената десничарска коалиција што ја предводеше на изборите во неделата, во обраќањето ...
сите 4 | | | веќе видена

Актерот Ал Пачино ужива на романтична вечера во италијански ресторан со неговата девојка, Нура Алфала телевизиска продуцентка која е 53 години помлада од него. ...
сите 27 | | | веќе видена

Поранешните вработени во кралската палата кои се нарекуваат „Клуб на луѓе кои го преживеаја Сасекс“, ја нарекоа Меган Маркл нарцисоиден социопат која уште од ...
сите 100 | | | веќе видена

Најплатената британска манекенка Кара Делевињ предизвика загриженост кај фановите поради својот изглед и однесувањето на јавни места. Неодамна Кара била ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако имате навика да ја фарбате косата дома, има работи за кои треба да внимавате. Често се случува жените да сакаат да се фарбаат дома, а ако се покаже дека не ...
сите 3 | | | веќе видена

Концертите на Роџер Вотерс, еден од основачите на популарниот бенд Пинк Флојд, се откажани во Полска, а причината, се претпоставува, се неговите „контроверзни ...
сите 4 | | | веќе видена

Музичката ѕвезда Никол Шерцингер, која ја носи титулата за најзгодната жена на планетата, имала неочекуван проблем со фустанот кој го избрала пред гостувањето ...
сите 8 | | | веќе видена

Како што стивнува пандемијата, а луѓето се обидуваат да се откажат од стекнатите навики на прекумерно пиење, „отрезнувањето“ се појавува како нов општествен ...
сите 2 | | | веќе видена

– Последен пат ти реков да ги прошеташ тие убави нозе околу мене, можеби си се налутил? – рече ШешељПо три години Воислав Шешељ гостувал во утринската програма ...
сите 5 | | | веќе видена

 „Нашата приказна за изградба на заеднички дом започна пред неполна година. Со мојот сопруг имаме слични размислувања и вкусови, па не беше премногу тешко да ...
сите 3 | | | веќе видена

Во емисијата „Магазин ин“ што ја води Сања Маринковиќ гостуваа Стефан Кариќ, Јована Јеремиќ, Ева Рас и Билјана Ќулафиќ. Како и секогаш, Јована Јеремиќ шокираше ...
| | веќе видена

next