Деновиве јавноста беше згрозена од скандалот во Србија, во кој младата Хрватска актерка, Милена Радуловиќ го обвини својот професор по глума Мирослав Алексиќ ...
сите 116 | | | веќе видена

Деновиве главна тема во медиумите, е новото момче на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ. Секојдневно во српските медиуми има новости за љубовниот живот на фолк ...
сите 28 | | | веќе видена

Малкумина знаат дека пејачката Снежана Ѓуришиќ во младоста била шампион во џудо. Таа неодамна откри дека нејзините родители уште од деца ги поттикнувале неа и ...
сите 7 | | | веќе видена

Светскиот економски форум ги анализираше навиките во 23 земји во светот, проценувајќи колку ефективно се троши време на платена работа, потоа спиење, неплатена ...
| | веќе видена

Во САД масовно се спроведува вакцинацијата на населението против коронавирус. Со оглед на големиот број заразени но и смртни случаи вакцинирањето се спроведува ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Нина Јанева секогаш јавно упатува критики за она за што смета дека не е добро во нашето општество и е секогаш отворена и директна. Последниот нејзин ...
сите 2 | | | веќе видена

Мира Фурлан, една од најпопуларните југословенски актерки, која подоцна оствари кариера и во Холивуд, почина по долго боледување на 65 години во САД, каде што ...
сите 58 | | | веќе видена

33-годишна наставничка Кортни Тилиа се откажа од нејзината професија и започна да работи како секи модел. Таа започнала да продава голи фотографии на ...
сите 3 | | | веќе видена

Бивша Југославија отсекогаш била земја на тениски таленти и големи шампиони. Од Боба Живојиновиќ и Горан Иванишевиќ, преку Моника Селеш до Ана Ивановиќ, Јелена ...
сите 7 | | | веќе видена

Инфектологот Вело Марковски покажа дека е грижлив сопруг и на романтичен начин повторно и искажа љубов на својата сопруга Евгенија. Имено, Вело напиша песна ...
сите 2 | | | веќе видена

Детството е незаменливо, а детската палавост уште повеќе. Никој не може да одолее и да ѝ замери на слатката детска насмевка, без разлика за каква палавштина се ...
сите 11 | | | веќе видена

Како што објасни за МОНДО, водителката Јована Јакиќ разговараше со инспекторката Весна Гачиќ Стојковиќ, која учествува во овој случај уште од првото ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Гоца Тржан за време на едно ТВ-гостување зборувала за желбата да оди на нудистички плажи, а открила и со кого се сретнала на една од нив. „Нудиста ...
сите 4 | | | веќе видена

Ева Рас (80) го покажа својот нов избраник, кој е скоро 50 години помлад од неа.Станува збор за Вук Ѓуричиќ, кој во јавноста е познат како учесник во повеќе ...
сите 2 | | | веќе видена

За разлика од лани, кога полна куќа гости беа на слава кај Марко и Нора за Св. Јовн, оваа година, заради панедмијата, само најблиските. Нора Шаќири-Марковиќ, ...
сите 3 | | | веќе видена

next