Локално

„Во март кога беше договорено С. Македонија да ги почне преговорите, земјите членки со месеци работа на преговарачката рамка со ЕК. Како и во сите случаи пред ...
сите 8 | | | веќе видена

Денес, претседателот на Чешка, Милош Земан, им порача на граѓаните да издржат уште шест месеци строги санитарни мерки и можни затворања, затоа што пандемијата ...
сите 69 | | | веќе видена

Во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска на регионалниот пат Кочани-Пониква загинала триесет и едногодишна девојка, откако автомобилот влетал во бездна. ...
сите 117 | | | веќе видена

Министерот за финансии на Велика Британија, Риши Сунак, денес оценил дека идејата за воведување на ковид-пасош може да биде добар начин за олеснување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Милан Бандиќ е роден на 22 ноември 1955 година во Груде, Босна и Херцеговина. По основното и средното училиште во Груде, тој доби студентски кредит и заминал ...
сите 30 | | | веќе видена

МВР соопшти дека угостителски објект во скопско Црешево не ги почитувал протоколите за заштита од коронавирус и работел по дозволеното време. „На 27.02.2021 ...
сите 262 | | | веќе видена

Пандемијата ја истакна важноста на глобалната соработка, ни покажа дека целото човештво се наоѓа на ист брод, дека сите сме делови од еден затворени систем на ...
сите 35 | | | веќе видена

„Во последните неколку недели, високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои Христијан Мицкоски, Александар Николовски, Влатко Ѓорчев, често биле во хотелот ...
сите 762 | | | веќе видена

Вицепремиерот Љупчо Николовски објави дека политиките на Владата во изминатите 4 години променија многу работи. „Имаме системски пристап и грижа за луѓето кои ...
сите 52 | | | веќе видена

Откриени се нови детали за разводот на Ким Кардашијан и Кание Вест. Според судските документи, ријалити sвездата ги навела „непомирливите разлики“ како причина ...
сите 28 | | | веќе видена

91-годишен Италијанец од градот Караре, ја понудил својата вакцина против коронавирус на мајката на 22-годишник, кој страдал од тешка форма на инвалидитет, ...
сите 178 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.02.) продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Според нивниот ...
сите 170 | | | веќе видена

Утрово едно лице загинало, а две се потешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила во месноста Аеродром на Пониква. Според информациите, ...
сите 117 | | | веќе видена

Промоторот на Македонски концепт, Петар Богојески остро реагира на изнесеното предлог решение за решавање на македонско-бугарскиот спор од страна на ...
сите 57 | | | веќе видена

По повод тужбата против претседателот на Националниот совет на Албанците во Србија, Рагма Мустафа, за истакнување на албанското знаме, се огласила косовската ...
сите 8 | | | веќе видена

next