Локално

Пред десет години, во светот одекна тажната вест за смртта на популарната музичарка и пејачка Ејми Вајнхаус, која почина како резултат на труење со алкохол. За ...
сите 13 | | | веќе видена

За време на претходната власт работниците беа оставени на маргините, ВМРО-ДПМНЕ ги продаваше на инвеститорите како евтина работна сила, и не се усрами, ниту се ...
сите 91 | | | веќе видена

Во Бугарија, во средината на август, треба да биде јасно дали ќе се формира влада или ќе се одржат повторни, трети парламентарни избори, објави бугарската ...
сите 205 | | | веќе видена

Кошаркарскиот клуб Реал Мадрид ги засили своите редови со доведувањето на Адам Ханга. Унгарскиот репрезентативец пристигнува како слободен агент откако ...
сите 4 | | | веќе видена

Бурна расправа на Комисијата за европски прашања, на чиј дневен ред е Предлог законот за државјанство. Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ побара одговор, – Зошто ...
сите 85 | | | веќе видена

Повторно имаме рекорден број аплицирани дози во еден ден, информира вечерва министерот за здравство, Венко Филипче. Според него, желбата на граѓаните за ...
сите 509 | | | веќе видена

„За време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, беа потрошени 250 милиони евра пари на граѓаните за да се креираат 15.000 работни места. Ние за 4 години обезбедивме ...
сите 87 | | | веќе видена

„Општината пред четири години ја наследив со долг од 12 милиони евра од кои, 4,3 милиони за образовните институции, но и покрај тоа од самиот почеток не само ...
сите 91 | | | веќе видена

Амбасадата на САД во БиХ изјави дека негирањето на геноцид и величањето на воените злосторници се неприфатливи и ја поткопуваат меѓусебната доверба неопходна ...
сите 46 | | | веќе видена

Денеска со жестока дофрлувања и кавги, почна расправата на Комисијата за европски прашања за предлог – законот за државјанство, кој го договори власта со ...
сите 85 | | | веќе видена

Македонското здружение на млади правници смета дека со Предлог измените на Законот за државјанство, кој денеска е во второ читање во Собранието, нема да се ...
сите 85 | | | веќе видена

next