Владата ќе објави трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но со олеснети критериуми. Владиниот портпарол Бошњаковски информира дека авиопревозниците ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Владата ќе бидат потпишани договори за нови инвестиции во преносната електромрежа со која управува АД МЕПСО. Со кредитна поддршка на Европската банка за ...
сите 26 | | | веќе видена

Утре на седницата на Комисијата за деловнички и мандатно- имунитетни прашања ќе се разгледува предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на екс- премиерот ...
сите 459 | | | веќе видена

Стапија во сила американските санкции за Иран. Техеран најави нивно кршење. Америка сакаше да ја сведе продажбата на иранска нафта на нула, но ние ќе ...
сите 40 | | | веќе видена

По барање на Специјалното јавно обвинителство, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка ...
сите 68 | | | веќе видена

Директорот на Оперативно- техничката агенција уверува, нема да се дозволи да се повторат претходните афери со прислушувањето. Дециден е- во Македонија сега ...
сите 12 | | | веќе видена

Тепачка меѓу две семејства во Куманово заврши трагично. Вчера околу 18 часот и 30 минути во полициската станица било пријавено дека на улица „Тоде Мендол“ во ...
сите 113 | | | веќе видена

next