Безбедносните прашања секогаш биле важна тема, а неизбежно, најактуелно безбедносно прашање на денешнината е руската агресија врз Украина која тектонски ја ...
сите 64 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, на денешниот објаснувачки скрининг состанок за „Функционирање на демократските ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи денеска во Струга ја отвори 13. Меѓународна годишна конференција на Факултетот за безбедност – Скопје, која оваа година е во ...
сите 68 | | | веќе видена

Фотографии и видео материјал на социјалните мрежи од границата меѓу Русија и Грузија покажуваат долги редици сообраќај низ планински премин. „Си-ен-ен“ пишува ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денеска заедно со градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски, потпишаа договор за ...
сите 33 | | | веќе видена

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.З.(51) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 79 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 24.09 до 26.09.2022): Направени се 962 ...
сите 177 | | | веќе видена

Досегашниот снабдувач на топлинска енергија на скопјани тврди дека ниту има законска обврска, ниту можност да испорачуваме топлинска енергија. Од компанијата ...
сите 319 | | | веќе видена

Модрици по телото, скршеници на носот, нагмечувања на мозокот – бројни биле повредите кои обвинетите му ги нанеле на починатиот Денис Тот. Во судот сведочеа ...
сите 36 | | | веќе видена

Денеска, во кругот на касарната Ѓорче Петров во Скопје, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, во присуство на италијанскиот ...
сите 70 | | | веќе видена

next