Струшките ученици од денес ја бојкотираат онлајн наставата. Гимназијалците на вчерашните протести најавија дека немаат услови за учење од далечина. Немаат ...
сите 290 | | | веќе видена

Турската храна, за патниците кои доаѓаат од западната хемисфера е многу специфична затоа што е сосема поинаква, егзотична во однос на онаа што ја имаат во ...
сите 123 | | | веќе видена

Гаранцијата на идентитетските прашања е потврдена со Договорот за добрососедство со Бугарија, тоа е македонскиот јазик и македонскиот народ, вели премиерот ...
сите 171 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп се позитивни на новиот коронавирус. Трамп претходно изјави дека тој и првата дама се ...
сите 179 | | | веќе видена

next