Во Кривичниот суд продолжение и на рочиштето за „Монструм“. И денеска се сослушува заштитениот сведок. Во исказот рече дека на 12-ти април 2012-та година на ...
сите 64 | | | веќе видена

Синоќа во ископната јама на рудникот „Тораница“ од одрон на камења починал рудар. Им подлегнал на повредите. За трагичниот настан се известени надлежните ...
сите 20 | | | веќе видена

Продолжува судскиот процес за настаните од 27-ми април. Денеска е предвидено да завршат воведните зборови на одбраната. Обвинителството тврди дека има докази ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери доставил известување до пратеничките групи во кое бара во рок од три дена да одговорат дали ќе учествуваат во јавната ...
сите 203 | | | веќе видена

Утре во Македонија се очекува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во текот на викендот во попладневните часови ќе има појава на ...
сите 252 | | | веќе видена

Од септември, платите на здравствените работници ќе се зголемат за пет проценти- најави министерот за здравство, Венко Филипче. Државата ова ќе ја чини 469 ...
сите 43 | | | веќе видена

Не е потребен ребаланс на буџетот за да 1,3 милиони евра бидат префрлени на собраниската сметка за водење на референдумската кампања. Во Владата појаснуваат ...
сите 59 | | | веќе видена

next