Макфакс

Србите, а не луѓето од централна Србија како што лажеа, се револтираа и не сакаат повеќе да го трпат теророт на Курти. Од 3 ноември, кога Курти го разреши ...
сите 184 | | | веќе видена

За разлика од минатата сезона, кога ги „газеа“ своите противници, на актуелниот шампион Наполи не му оди најдобро на стартот на новата сезона, одигрувајќи само ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи објави дека во раните утрински часови, преку дежурниот телефон на Министерството за надворешни работи, добиена е ...
сите 226 | | | веќе видена

Од Рашко-призренската епархија соопштуваат дека состојбата во Бањскиот манастир во моментов е мирна, иако се уште се чувствува страв поради денешните случувања ...
сите 226 | | | веќе видена

И пред стартот на сезоната, Шефилд јунајтед беа меѓу првите кандидати за експресно враќање во Чемпионшип, но ниту нивните најлути ривали не очекуваа „блејдс“ ...
сите 40 | | | веќе видена

Туристички автобус кој се враќал од Барселона за Босна и Херцеговина во саботата околу 20 часот застанал на автопатот во Франција, во близина на Кан и Ница, ...
сите 48 | | | веќе видена

Шкендија ја победи Македонија ЃП со 1:0 и сега е осамена на врвот на табелата во Првата фудбалска лига. Ералдо Чинари беше стрелец на победничкиот гол во ...
сите 66 | | | веќе видена

Големото дерби на северен Лондон, повторно донесе искри, голови и неизвесност, за на крајот Арсенал и Тотенхем да се задоволат со 2:2 реми. Челси на Маурисио ...
сите 17 | | | веќе видена

На денешната прес –конференција екипата на филмот „Домаќинство за почетници“, кој беше прикажан на свеченото отворање на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“ ...
сите 58 | | | веќе видена

Најголемото холандско дерби, популарниот „Класикер“ помеѓу Ајакс и Феенорд беше во прекин повеќе од 20 минути, откако навивачите на Ајакс, бесни од 0:3 ...
сите 10 | | | веќе видена

Додека се случуваат сите овие проблеми, пропагандите на соседите никогаш не престанаа. Додека оваа власт не убедува во придобивките од добрососедскиот договор ...
сите 140 | | | веќе видена

Морам да кажам дека како човек оваа јавна преписка со поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ не ме прави среќен, ниту ова е битка која ја одбрав јас, но ...
сите 445 | | | веќе видена

„Ги слушам оние прозивки од СДС дека сме биле разединети и со конфликти, тие кои не смеат ниту името на нивниот поранешен претседател да го кажат. Епа еве една ...
сите 445 | | | веќе видена

next