Макфакс

Да ја заокружиме победата на 29 ноември и да види живот и Градско во Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на средбата со граѓани во општина ...
сите 10 | | | веќе видена

Ова се први избори во кои што беше убиен директен учесник во изборниот процес. На кандидат за градоначалник му беше скршен черепот, а секојдневно пристигнуваат ...
сите 6 | | | веќе видена

„Тоа е слободата за којашто се боревме! Сите заедно на исто ниво отвараме дебата, форум којшто ќе биде пракса на работење на општина Кавадарци и на сите ...
сите 46 | | | веќе видена

Владата на СДС за 5 месеци нема реализирано ниту еден проект во Гази Баба. СДС кога зборува за проекти, жителите на Гази Баба знаат дека тоа се само ...
сите 140 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не знае како да го сокрие својот изборен пораз на слободни и фер избори, порачуваат од СДСМ. Според партијата, референдум веќе се одржал минатата ...
сите 62 | | | веќе видена

На новинарско прашање како ја коментира изјавата од претставниците на Беса упатена до СДСМ да се држеле понастрана од албанските гласови, лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со жителите на скопско Стајковци истакна дека во првиот круг од изборите се видело како СДСМ организира ...
сите 37 | | | веќе видена

Сакам да ја искористам приликата, да испратам порака до кавадарчани да продолжиме во фер, демократска, слободна атмосфера, заради тоа што само слободните ...
сите 46 | | | веќе видена

Народно движење за Македонија ја повикува владата на СДСМ да престане со смислените провокации кон Русија со цел да испровоцира промена на руската позиција за ...
сите 12 | | | веќе видена

(Фото: Илустрација) Тринаесет мигранти од Ирак биле откриени во камион на граничниот премин „Богородица“ управуван од грчки државјанин. Според информациите на ...
сите 31 | | | веќе видена

next