Макфакс

Италијанските медиуми објавија дека Златан Ибрахимовиќ се вратил во Шведска за третман за повредата на мускулот на ногата на тренинзите со Милан. Според „Скај ...
сите 82 | | | веќе видена

Лионел Меси признава дека не можел да замисли колкави се глобалните последици од пандемијата на корона вирусот, додавајќи дека е „страшно“ да се навикнеме на ...
сите 50 | | | веќе видена

Францускиот селектор Дидие Дешам ја поддржа одлуката на националната федерација за прекинување на сезоната во Лига 1, инсистирајќи дека Премиер лигата и Ла ...
сите 31 | | | веќе видена

Европската комисија предложи инструмент за заздравување на економиите од корона-кризата, вреден 750 милијарди евра, и повеќегодишна финансиска рамка (ВФО) од ...
сите 139 | | | веќе видена

Британската кралица Елизабета Втора му дозволи на премиерот Борис Џонсон да вежба на имотот на Бакингамската палата, тврдат написи од весниците. Вежбањето е ...
сите 14 | | | веќе видена

Грција ќе им овозможи на патниците од околу 20 земји, вклучително и Германија, Кипар и Израел, да влезат од средината на јуни, а нивните граѓани нема да мора ...
сите 247 | | | веќе видена

Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи секое семејство за 1.500 евра, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој кажа дека СДСМ во ...
сите 160 | | | веќе видена

Турскиот амбасадор во Грција, Бурак Озугергин, ги отфрли тврдењата за упад преку турската граница во областа Еврос минатата недела, изјавувајќи дека проблемот ...
сите 39 | | | веќе видена

next