Макфакс

Општина Охрид ги одобрила градежните активности на плоштадот Чинар во Охрид каде што минатата недела охриѓани алармираа за нова дивоградба. Иако на плоштадот ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, заборави на борбата што пред еден месец се водеше во Собранието за официјализацијата на албанскиот јазик и на јавната расправа ...
сите 10 | | | веќе видена

Ништо од тоа што ќе направи не може да биде чесно, ако на една власт ѝ недостига правда. Чекањето на ветениот живот заврши со неветена неправда која е ...
сите 24 | | | веќе видена

Една од главните забелешки на експертската јавноста на јавната расправа за формирањето на новата агенција за разузнавање која ќе ја замени досегашната УБК, ...
сите 35 | | | веќе видена

Спојувањето на „Дојче банк“ и на нејзиниот ривал „Комерцбанк“, гледано на долг рок, може да резултира со укинување на дури 30 000 работни места, изјави ...
сите 23 | | | веќе видена

Здравствените експерти на Американската асоцијација за срце и Американскиот кардиолошки колеџ не препорачуваат аспирин за постари лица како превенција од срцев ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се обрати на отворањето на Неделата на роботика – „Робомак 2019“. Во рамките на ...
сите 24 | | | веќе видена

Јапонската компанија „Нисан“ објави дека нејзиниот модел „leaf“ станал првиот електричен автомобил во историјата продаден во 400 илјади примероци. Овој модел ...
сите 13 | | | веќе видена

Според податоците од Државниот инспекторат за земјоделство, откупени се над 25,2 милиони килограми тутун по просечна откупна цена од 214,24 денари за килограм. ...
сите 45 | | | веќе видена

„Кој сум јас и кој е Христијан Мицкоски да кажуваме кои обвинители треба да бидат избрани, а кои не, кога во Македонија има Совет на јавни обвинители и таму е ...
сите 169 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на ...
сите 152 | | | веќе видена

next