Макфакс

„Боинг 777“ кој леташе на линијата Шангај – Париз принудно слета утрово на аеродромот во сибирскиот град Иркутск. Авионот слетал принудно бидејќи пилотот и ...
сите 45 | | | веќе видена

Во Собранието денеска продолжува расправата на Комисијата за уставни прашања на чии дневен ред е последниот, односно четвртиот предлог-амандман што произлезе ...
сите 207 | | | веќе видена

На магистралниот пат Струмица-Радовиш кај село Војславци патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со радовишки регистерски таблици управувано од 21-годишниот ...
сите 177 | | | веќе видена

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје во вечерните часови во изминативе два дена спроведе зајакната акциска ...
сите 87 | | | веќе видена

Уште четворица британски министри кои се за останување на Британија во ЕУ, се блиску до одлуката да ја напуштат владата на премиеркат Тереза Меј, пишува ...
сите 89 | | | веќе видена

Во Париз денеска со повеќе најавени манифестации ќе се одбележи 100-годишнината од крајот на Првата светска војна. Повеќе од 80 шефови на држави и влади на ...
сите 193 | | | веќе видена

Штипските апелациски судии Славчо Тасев, Данка Ристова и Весна Димитриевска во образложението на пресудата за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и ...
сите 12 | | | веќе видена

Повеќе мигранти беа повредени откако украле комбе со кое се обиделе да избегаат од црногорската полиција, но бегајќи од полицијата поради големата брзина со ...
сите 90 | | | веќе видена

За време на протестот пред домот на Сашо Василевски, додека Јанко Бачев му го доставуваше писмото со барањата, дојде до кратка караница. Бачев му се обрати на ...
сите 101 | | | веќе видена

Пратеникот Сашо Василевски за протестите пред неговиот дом вели дека се притисоци, а работата според него е премногу сериозна. Писмото кое демонстрантите му го ...
сите 101 | | | веќе видена

Четири годишно момче од Ирак загина во сообраќајна несреќа во Грција, откако комбе кое превезувало мигранти се судирло со камион. Во несреќата која се случи во ...
сите 90 | | | веќе видена

Пратеникот Љубен Арнаудов ги прими демонстрантите кои од Скопје патуваа до Охрид за да му достават писмо, кое како што велат, содржи барање за тој да не гласа ...
сите 101 | | | веќе видена

Доцна попладнево во Собранието на Република Македонија на комиската расправа на Комисијата за уставни прашања беше усвоен и третиот предлог-амандман на Уставот ...
сите 207 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник на австриската армија обвинет дека работел како руски шпион е уапсен, објавија обвинителите. Тој е уапсен под сомневање дека би може ...
сите 48 | | | веќе видена

next