Макфакс

Агенцијата за национална безбедност не располага ниту со опрема за следење на комуникации, ниту со медијациски уреди за активирање на следењето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Двајца жители на струмичкото село Градошорци се осомничени за криумчарење на мигранти од Бангладеш, Авганистан, Пакистан и Ирак. Според информациите на МВР, ...
сите 82 | | | веќе видена

Напаѓачот на Унион Берлин, Себастијан Полтер нема да биде дел од преостанатите шест меча на тимот во Бундеслигата пред крајот на неговиот договор поради ...
сите 38 | | | веќе видена

Затвореник од Идризово се јавил во угостителски објект во Делчево велејќи дека му се родил син и дека сака да прави прослава. Тој го замолил сопственикот да ...
сите 82 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против АД „Водостопанство“ на Македонија и раководител на сектор за речен слив и речни корита поради смртта на 15-годишното ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуката на владите на Црна Гора и на Хрватска да не ги отворат границите за државјаните на Србија може да ги уништи плановите на Новак Ѓоковиќ за организација ...
сите 49 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прави сериозна манипулација со бројките за смртност од коронавирусот и тоа е навистина загрижувачки. Не разбирам како може да се манипулира и ...
сите 28 | | | веќе видена

Полицијата поднесе пријава против фирма во Скопје и нејзиниот сопственик поради измама на купувачи – односно продажба на производ на кој лажно било наведено ...
сите 82 | | | веќе видена

Габриел Агбонлахор вели дека ќе го „мрази“ Роберто ди Матео до крајот на животот откако тренерот не му понудил на неговиот бугарски соиграч Стилијан Петров нов ...
сите 7 | | | веќе видена

Со приклучување на општина Карбинци на хидросистемот „Злетовица“ трајно ќе се обезбеди решавање на долгогодишниот проблем со водоснабдувањето, особено во ...
сите 71 | | | веќе видена

next