Макфакс

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги известува земјоделските стопанства дека рокот за поднесување на барања за субвенции ...
сите 10 | | | веќе видена

Вчера бевме сведоци на немил настан на само неколку километри од Скопје, во село Арачиново, каде што новинарска екипа на телевизијата „ТВ 21“ беше нападната и ...
сите 74 | | | веќе видена

Напаѓачот на Челси, Французинот Оливие Жиру, изјави дека не е среќен што по доаѓањето на Гонсало Игуаин во тимот, тој стана втора опција во нападот. Голгетерот ...
сите 16 | | | веќе видена

Во кратовското село Луково во попладневните часови на 17 април се случил грозоморен инцидент на убиство и самоубиство. Како што информираат од МВР, 57-годишен ...
сите 19 | | | веќе видена

Во гостиварското село Топлица во попладневните часови на 17 април полициски службеници запрале автомобил марка „бе-ем-ве“ при што кај лицата кои биле во него ...
сите 13 | | | веќе видена

По успешната имплементација на програмите за практиканство со четири факултети при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, „Алкалоид АД Скопје“ одлучи соработката ...
сите 36 | | | веќе видена

По синоќешното свечено отворање на 22. издание „Скопје филм фестивал“ во полната сала на кино „Милениум“ со светската и македонска премиера на играниот првенец ...
сите 42 | | | веќе видена

Шест нови песни се дел од новиот албум на групата „Фолтин“ со наслов „Момома“. Од првото преслушување на албумот, критиката го оцемнува како зрел и поинаков од ...
сите 19 | | | веќе видена

По катастрофалниот пожар што ја погоди катедралата Нотр Дам во понеделникот, францускиот претседател, Емануел Макрон, изјави дека катедралата ќе биде обновена ...
сите 717 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, по обиколката на системот за водоснабдување на Гевгелија, остварија средба со ...
сите 45 | | | веќе видена

next