Макфакс

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани во Пехчево каде говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за ...
сите 23 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција одржа средба со граѓаните во Охрид каде во рамките на кампањата за референдумот ги запозна граѓаните во врска со причината ...
сите 136 | | | веќе видена

Жителите на селата Иловица и Штука, во писмена реакција до медиумите, во целост ги отфрлаат информациите изнесени од здружението „Здрава котлина“. „Ние ...
сите 22 | | | веќе видена

Судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите активности за одржување и спроведување на референдумот, дознава ...
сите 234 | | | веќе видена

Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциско во Палермо им порача на мафијашите од „Коза ностра“ дека нема во гроб да ги понесат со себе нивните пари, ...
сите 27 | | | веќе видена

Бидејќи републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, до вчера не најде за потребно да постапи по допрен глас и да отвори соодветна постапка, ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 138 | | | веќе видена

Под слоганот #СеГрижимеЗаедно и #ДомашнаПосета денеска во Кочани беше отворен првиот мобилен сервис за здравствени и социјални услуги, пилот услуга на ...
сите 154 | | | веќе видена

Петнаесетгодишно момче биле истепано во дворот на средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје. Според информациите од МВР, вчера во 11,30 часот Д.П. (38) од ...
сите 138 | | | веќе видена

Агенцијата „Стандард енд пурс“ во најновиот извештај за Македонија наведува дека евентуалниот неуспех на референдумот би можел да резултира со нова политичка ...
сите 14 | | | веќе видена

next