Макфакс

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска коментирајќи ја иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени избори изјави дека Владата ќе го разгледа барањето. ...
сите 11 | | | веќе видена

Бездомниците коишто преноќуваат во прифатниот пункт Момин Поток во Скопје денеска добија оброк преку најдобро рангираното иновативно решение за искористување ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одговарајќи на новинарски прашања во Владата даде коментар за оставката на грчкиот министер за одбрана Панос ...
сите 613 | | | веќе видена

Марионетата Зоран Заев со бришење на се што е македонско ја фрли Македонија на колена наспроти референдумската народна воља против бришење на светото ...
сите 20 | | | веќе видена

Партијата „Независни Грци“ нема да го поддржи гласањето доверба во грчкиот парламент, изјави лидерот на партијата Панос Каменос, кој претходно денеска соопшти ...
сите 613 | | | веќе видена

По оставката на колицискиот партнер и министер за одбрана на Грција, Панос Каменос, грчкиот премиер, Алексис Ципрас изјави дека ќе побара гласање на доверба, ...
сите 613 | | | веќе видена

Норвешкиот ракометен голман Еспен Кристенсен (33) доживеа класичен нокаут, со топка в лице. На натпреварот на СП во Германија и Данска, на мечот Норвешка – ...
сите 31 | | | веќе видена

Во чест на покојниот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски, вчера српските солисти, мецосопранот Александра Петровиќ и тенорот Стеван Каранац, заедно со ...
сите 7 | | | веќе видена

Национален интерес на Бугарија е во Република Македонија да има стабилен, сигурен и безбеден сосед. Тоа ќе биде така кога земјата ќе стане сојузник на НАТО и ...
сите 24 | | | веќе видена

Словачка ја поздрави промената на името и изрази верување дека и грчкиот парламент ќе го ратификува преспанскиот договор, пренесе словачката агенција ТАСР. ...
сите 10 | | | веќе видена

Стопроцентната царина на производите од централна Србија и Босна и Херцеговина останува на сила додека Србија не ја признае независноста на Косово, изјави ...
сите 141 | | | веќе видена

Демократскиот дојуз смета дека со имплементација на Преспанскиот договор треба да се затвори поглавјето на меѓусебни обвинувања и поделби и сите заедно, ...
сите 12 | | | веќе видена

Две лица кои се наоѓаат на листата од „Интерпол“ биле приведени вчера на Граничниот премин “Долно Блаце“ за влез во Македонија. Првиот, кој е од Косово и се ...
сите 87 | | | веќе видена

next