Новата куќа во Лисабон на најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, е во завршна фаза. Таа го чинеше фудбалерот на Јувентус седум милиони евра. Според ...
сите 13 | | | веќе видена

Пејачката Антониа Гиговска оваа година, ќе ја претставува Македонија на Интернационалниот музички фестивал „Славјански Базар“ во Белорусија. Фестивалот ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

 Султан Косен од Турција има 251 сантиметар и важи за највисокиот жив човек на планетата. Покрај тоа, тој ги има и најголемите дланки во светот, а со цел да ...
сите 7 | | | веќе видена

 Во последниве години, низ светот па и кај нас, популарни се забавите за откривање на полот на бебето. Како најчесто оди праксата? Докторот на скрининг не го ...
сите 5 | | | веќе видена

 Од печурки што личат на вонземјани до печурки кои изгледаат како да се направени од стакло, луѓе споделуваат фотографии од најчудните печурки што ги сретнале ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога ниту Ирина Шајк не останала имуна на оваа жешка фотографија, сè е јасно - тука е убавината и згодното тело, а ниту денес ситуацијата не е ништо ...
сите 7 | | | веќе видена

 Ако сакате географија и добро ги знаете главните градови на повеќето држави, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој квиз. Скоро сите ги знаеме главните градови ...
сите 4 | | | веќе видена

Маурин Хог (82) од Шкотска е казнета затоа што ги прекршила мерките за епидемија и отишла на забава свесно кршејќи ги мерките за корона. Бабата беше фатена ...
сите 2 | | | веќе видена

До каде веќе вака? Што ви направи Ѓоковиќ? Ова навистина нема смисла повеќе! Западните медиуми ја користат секоја можност да го плукаат Новак Ѓоковиќ, без да ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска недела, 18 април 2021 година, 108-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 257 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 51 минута, ...
сите 6 | | | веќе видена

Згодни танчерки од Австралија завршија на сите насловни страни на тамошните медиуми, но и на столбот на страмот, откако во јавноста се рашири нивното видео ...
сите 2 | | | веќе видена

Со оглед на тоа како изгледаат нашите градови, гарант и кај нас има стотина вакви баби штеточини кои шпартат дење-ноќе и прават белји. Само што нашиве мора да ...
| | веќе видена

Најомилен дел од денот ми се утрата, особено кога ќе го слушнам гласот на мојата тригодшна ќерка како ме расонува. ‘Тато станувај, се раздени“, ќе ми викне во ...
сите 4 | | | веќе видена

Би-Би-Си добил 100.000 жалби од гледачите за известувањето за смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата во петокот веднаш го расчисти дневниот програмски ...
сите 24 | | | веќе видена

Талат Џафери ви е еден од ретките господа во оваа држава. Со истенчени нерви, секако дека така се одвиваат тие кариери, како што сме сите впрочем, низ ...
| | веќе видена

next