- Руската федерална служба за воено-техничка соработка ја повика Бугарија да не доставува ракети за противвоздушни ракетни системи С-300 во Украина, за да не ...
сите 24 | | | веќе видена

- Вршителот на должноста директор на косовската полиција за северниот регион, Ветон Ељшани, денеска изјави дека целта на полицијата не била да убива вооружени ...
сите 511 | | | веќе видена

- Берни Еклстоун го нарече Макс Верстапен најдобар возач во историјата на Формула 1. Поранешниот директор на шампионатот зборуваше и за возачот на Мерцедес, ...
сите 71 | | | веќе видена

- Британскиот министер за европски прашања Лео Докерти во денешниот разговор со српските власти во Белград најостро ги осуди нападите врз косовската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена

- Поранешниот шеф на владата на етничките Ерменци во Нагорно-Карабах, Рубен Варданјан, е уапсен кога се обидел да пребега од таа територија во Ерменија за ...
сите 291 | | | веќе видена

- САД оценија дека нападот на српските напаѓачи во северно Косово во текот на викендот, во кој загинаа еден полицаец и четворица вооружени лица, имал за цел да ...
сите 197 | | | веќе видена

- Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска на булеварот „Борис Трајковски“ го лишиле од слобода Д.Ј.(41) од Скопје. Како што ...
сите 109 | | | веќе видена

- На автопатот А1 во близина на Гевгелија, денеска во 11:30 часот полициски службеници пронајдоа 33 мигранти во товарно возило „Фиат дукато“ со охридски ...
сите 350 | | | веќе видена

- Европската Унија бара Азербејџан да дозволи меѓународен пристап до Нагорно-Карабах со цел да се обезбеди поефикасна дистрибуција на неопходната помош, како и ...
сите 291 | | | веќе видена

- Фудбалерот од средниот ред на Германија, Џамал ​​Мусијала го коментираше отказот на Ханс Флик од функцијата селектор на националниот тим. - Флик ме донесе во ...
сите 20 | | | веќе видена

- Амазонската прашума во Бразил се бори со тешка суша, поради што властите издадоа предупредување за потенцијални последици врз речиси 500.000 луѓе до крајот ...
сите 15 | | | веќе видена

– Атина и Анкара разговараат за можноста да се воведе „црвен телефон“ преку кој началниците на крајбрежните служби на Грција и Турција директно ќе комуницираат ...
сите 45 | | | веќе видена

- Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска ги увери балтичките земји дека можат да сметаат на Германија за да ја одврати Русија, јави ДПА. ...
сите 11 | | | веќе видена

- Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Тревис Кинг, за кој претходно беше соопштено дека признал дека илегално влегол во земјата, објави ...
сите 42 | | | веќе видена

– Честите напади на климатската криза веќе наметнуваат цивилната заштита и прашањата поврзани со адаптацијата на климатските кризи да ги вклучиме како еднаков ...
сите 45 | | | веќе видена

next