Државната изборна комисија ја разреши Општинската изборна комисија за Дебар, поточно нејзниот прв ешалон, додека остануваат и понатаму заменик-претседателот и ...
сите 167 | | | веќе видена

Црвениот крст на Република Македонија, Општинска организација Кавадарци, месецов традиционално ја одбележаа Неделата на борба против дијабетесот, под мотото ...
сите 6 | | | веќе видена

За гласање се пријавиле и 15 лица кои се во изолација поради Ковид-19. Уште 84 болни и изнемоштени лица од Кочани поднеле барање до Општинската изборна ...
сите 167 | | | веќе видена

Шпанската Влада има намера да забрани рекламирање на штетни прехранбени производи наменети за деца, соопшти денеска Министерството за потрошувачка. Владата ќе ...
сите 26 | | | веќе видена

Националната разузнавачка служба на Јужна Кореја верува дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун нема здравствени проблеми, објави Јонхап. Разузнавачката ...
сите 30 | | | веќе видена

Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу, порача дека Соединетите Американски Држави (САД) треба или да ги испорачаат борбените авиони Ф-35 кои ...
сите 87 | | | веќе видена

Во односите меѓу Србија и Македонија нема посебни проблеми, изјави вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров во интервју за белградска ТВ Н1. Тој ...
сите 43 | | | веќе видена

Дејан Проданоски од ВМРО-ДПМНЕ е избран за претседател на Советот на Прилеп на неговата конститутивна седница денеска, со новоизбраните 27 членови. Проданоски ...
сите 119 | | | веќе видена

Владата на Унгарија побара државните службеници да се вакцинираат против ковид-19 и носењето маски да биде задолжително во јавниот превоз од 1 ноември. Додека ...
сите 35 | | | веќе видена

Заинтересирани граѓани и дел од општинската администрација на Карпош денеска донираат единици крв, во пресрет на Денот на општина Карпош (3. ноември). Станува ...
сите 19 | | | веќе видена

Високата претставничка на ОН за човекови права, Мишел Башеле ги повика денеска земјите да дејствуваат решително во решавањето на проблемот со климатските ...
сите 83 | | | веќе видена

Рекордните цени на гасот го загрозуваат економското закрепнување на Европа, изјави денеска извршниот директор на руската нафтена компанија „Росњефт“, Игор ...
сите 84 | | | веќе видена

На крајот од изборната кампања би сакал, тука во Радовиш да ги повикам сите граѓани во недела да излезат на избори и да гласаат за бројот 7 и за новиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Надворешно-трговскиот дефицит на САД во септември се зголеми за 9,2 отсто поради падот на извозот, што сугерира дека трговијата најверојатно ќе има негативно ...
сите 13 | | | веќе видена

Чест ми е да застанам пред вас денес, после изминатите два месеци од изборната кампања, од кои што еден месец ни беше припрема, а едниот ни беше интензивна ...
сите 101 | | | веќе видена

next