Министерката Шахпаска со денешната прес конференција потврди зошто политиките и протоколите на власта се целосно промашени и не даваат резултат. Во градинките ...
сите 37 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската комисија каде се дискутираат измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 560 | | | веќе видена

Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари видео-конференциски состанок со амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, ...
сите 35 | | | веќе видена

Мандатот на оваа локална власт која до неодамна беше предводена од градоначалникот Благој Бочварски сегашен министерот за транспорт и врски ќе ја паметиме по ...
сите 14 | | | веќе видена

Податоците од Центрите за контрола и превенција на болести покажуваат дека коронавирусот брзо се шири низ цела Европа, и ние сме длабоко во вториот бран. Во ...
сите 36 | | | веќе видена

Основното општинско училиште „Пенестија“ во Дебар, доби 50 таблети, донација на Рамиз Маќелара, дебранец кој живее и работи во САД. – Таблетите се наменети за ...
сите 144 | | | веќе видена

Договорот за добрососедство со Бугарија е рамката за решавање на сите недоразбирања меѓу двете земи, прашањата треба да се отвораат, а не да се стават под ...
сите 386 | | | веќе видена

Пратеници од власта и од опозицијата поднесоа амандамни на измените и дополнувањето на Законот за заштита на населението од заразни болести, што започнаа да се ...
сите 560 | | | веќе видена

Македонскиот банкарски систем е стабилен и укинувањето на дозволата на една мала банка не ја доведува во прашање стабилноста на системот. Банките и ...
сите 46 | | | веќе видена

Клучните приоритети од ЕУ агендата за периодот што следи, предизвиците на евроинтегративниот пат, регионалните здравствени и политички случувања, заедничкиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Ќе мора да се менува структурата на лозарството преку воведување нови сорти грозје ако сакаме да го задржиме квалитетот на виното по кој сме препознатливи, ...
сите 17 | | | веќе видена

Ништо не може да го испере луксузот на Зоран Заев и неговите советници во кабинетот во владата. Над 20.000 евра секој месец одат за нето плати на советниците ...
сите 71 | | | веќе видена

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со КОВИД-19. Сметаме дека Македонија со други ...
сите 560 | | | веќе видена

За да се обезбедат потребните услови сите ученици да ја следат онлајн наставата, рудникот САСА набави 200 нови таблет компјутери кои им се донирани на ...
сите 144 | | | веќе видена

Досегашната редовна преписка, преполна со обвинувања и навреди, преку социјалните мрежи, околу изборниот законик, шефот на албанската држава и премиерот, сега ...
сите 67 | | | веќе видена

next