Претседавачката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси денеска го информира американскиот претседател Доналд Трамп дека нема да му биде дозволено да ...
сите 86 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро изјави дека неговата земја ги прекинува сите дипломатски односи со САД и им даде на американските дипломати 72 часа ...
сите 59 | | | веќе видена

Раководителот на Националниот економски совет при Белата куќа, Лоуренс Кедлоу денеска изјави дека блокадата на американската Влада негативно влијае на бруто ...
сите 6 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 229 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска ја победи Франција со 23-20 (11-11) и го освои третото место во групата, со што обезбеди учество во квалификацискиот турнир за ...
сите 21 | | | веќе видена

Напаѓачот на Фулам, Абубакар Камара е уапсен поради обвинение за нанесување на телесна повреда на вработен во клубот. Локалната полиција соопшти дека во ...
сите 21 | | | веќе видена

Еден албански државјанин кој повеќе од 25 години се наоѓа во процес на приватизација на својот имот, овие денови на интернет објави снимка за понудата која му ...
сите 7 | | | веќе видена

Рускиот систем, односно система, како што го нарекуваат Русите, иако е стара вештина, добро е решение за предизвиците кои ги наметнува модерниот начин на ...
| | веќе видена

Стјуардеси на тајванската авиокомпанија ЕВА ЕР преживеале хорор на летот Лос Анџелес - Таојуан поради патник, Американец, тежок 200 килограми кој ги ...
сите 9 | | | веќе видена

Две петгодишни девојчиња незабележано побегнале од градинка во Сибир на 45 степени Целзиусови под нулата зошто сакале да дојдат дома и да ги изненадат ...
сите 17 | | | веќе видена

Камерите во еден станбен комплекс во Бразил снимија како дете (3) влегува во базенот за возрасни, веројано незнаејќи колку е длабок, каде за малку ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата во Аризона го уапси медицинскиот техничар Нејтан Садерланд (36) под сомнение дека силувал пациентка во кома. Неговото злосторство е откриено кога ...
сите 9 | | | веќе видена

Манекенка се разболела од тумор на мозокот, но најголемо разочарување и било кога вереникот ја оставил на само една недела пред планираната венчавка. ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарниот словачки јутјубер Давид Добрик го исмеа братот на еден од своите пријатели глумејќи дека детето станало невидливо, а снимката стана апсолутен хит ...
сите 3 | | | веќе видена

Деновиве дедо е вистински хит на социјалните мрежи со своите легендарни препораки за здравјето. 82-годишниот Селмани Таљат од Хрватска се прослави со својата ...
сите 19 | | | веќе видена

Руската пејачка Фенија Калијулина доживела срцев удар на бина во текот на настап, па во еден момент паднала и починала. Настапувала со својот бенд "Everlasting ...
сите 3 | | | веќе видена

Девојката по оваа несреќа остана жива само по чиста случајност и само милиметри ја делеа од сигурна смрт. Додека оваа Виетнамка одеше по улица автомобил во ...
сите 4 | | | веќе видена

Секој кој има дома сандак за замрзнување знае дека тој мора да се исчисти добро кога завршува едната сезона и пред да почне новото полнење со продукти. ...
сите 3 | | | веќе видена

Селион Дион веќе подолго време ја бие глас дека повторно пронашла љубов во рацете на 15 години помладиот танчер Пепе Муњоз. Меѓутоа, кога двојката неодамна се ...
сите 6 | | | веќе видена

next