Намалениот морталитет, леталитет којшто ги следи европските и светските трендови е еден од факторите што не натера да размислуваме за олабавување на ...
сите 58 | | | веќе видена

Одлуката за повторното отворање на аеродормите ќе биде дел од отворањето на граничните премини што ќе се носи откако Комисијата за заразни болести ќе направи ...
сите 309 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Денешните одлуки за олабавување на рестриктивните мерки не се ад хок решенија, туку се дел од подолгорочна стратегија на Владата како да се овозможи безбедност ...
сите 73 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 309 | | | веќе видена

Во случај на зголемување на бројот на заразени со вирусот КОВИД-19 повторно ќе бидат воведени рестриктивните мерки што ги укина денеска Владата, предупредува ...
сите 22 | | | веќе видена

Македонија го живее последниот полициски час. По два месеци од воведувањето, Владата донесе одлука од утре да нема веќе ограничувања за движење, бидејќи, како ...
сите 309 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје информира дека од утре јавниот превоз ќе функционира вообичаено, односно без временско ограничување (од 5 до 24 ...
сите 58 | | | веќе видена

Брзата интервенција на противпожарната екипа од Прилеп, како и пожртвуваноста и храброста на соседите доцна попладнево придонесоа да не изгори семејна куќа на ...
сите 78 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот на Косово Хашим Тачи изјави дека нема да учествува во преговори за нормализирање на односите со Србија, доколку тие ги предводи словачкиот ...
сите 33 | | | веќе видена

Италијанските екипи веќе почнаа со подготовките за рестарт на шампионатот, што според најавите треба да се случи во втората половина на следниот месец. Но, ...
сите 41 | | | веќе видена

Вниманието на европската спортска јавност секако денеска е насочено кој големото германско дерби 126-то во Бундес лигата во кое Борусија Дортмунд е домаќин на ...
сите 62 | | | веќе видена

Студија на белгискиот Институт за јавно здравје утврди дека само 8,4 отсто од здравствените работници развиле антитела на Ковид-19, резултатите се ...
сите 70 | | | веќе видена

next