На третиот ден од потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот „голф“ што излета во реката Вардар кај тетовско Желино денеска се вклучени и ...
сите 83 | | | веќе видена

Од гостиварската болница „Д-р Ферид Мурад“ утрово алармираа дека добиле сметка за струја повисока за 451% во однос на истиот месец претходната година. „Земајќи ...
сите 9 | | | веќе видена

Град Скопје денеска преку соопштение изрази жалење што заменик-градоначалничката Бујаре Абази од Алијанса за Албанците поднесе оставка од функцијата. -Бујаре ...
сите 79 | | | веќе видена

Oдговарајќи на пратеничко прашање од пратеникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ дали приложил документ пред надлежните органи со кој потврдува дека е трајно ...
сите 240 | | | веќе видена

На 28.09.2022 во 09.25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од слобода ...
сите 398 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција го повика премиерот Димитар Ковачевски на дебата во врска со предлогот на ...
сите 143 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Поради уличен дефект, без вода попладнево од 13 часот се корисниците од улицата „Јабланица“ и делови од „Саса“ и „Борис Трајковски“ во населбата Пинтија. ...
сите 167 | | | веќе видена

Данска на овогодишното светско првенство во фудбал во Катар во чест на загинатите работници ќе носи темно црни и темно црвени дресови. Катар за да ги направи ...
сите 83 | | | веќе видена

Непречено ќе биде снабдувањето со топлинска енергија во претстојната грејна сезона, граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври, уверува Владата. Во тек се ...
сите 590 | | | веќе видена

Здружението на новинари на Македонија денеска организира јавна презентација на националната студија „Ставови и перцепции на новинарите за транспарентноста на ...
сите 6 | | | веќе видена

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 590 | | | веќе видена

next