На фан страната на Сител ни испрати порака загрижен родител чие дете беше претепано на автобуската станица кај Веро Џамбо. Како што наведува родителот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во историјата на овој аеродром забележани се неколку многу опасни ситуации кои речиси завршиле кобно за сите вклучени. Аеродромот Гибралтар е цивилен аеродром ...
сите 8 | | | веќе видена

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам, а да не кажам дека ...
сите 211 | | | веќе видена

Градежништвото се уште е во црвена зона. Според Народната банка економијата во втората половина од годинава главно ја движат индустирјата и трговијата. ...
сите 26 | | | веќе видена

Макеоднскиот долг за 10 години се згоелмил за 20 процентни поени. ЕБРД во најновиот извештај пишува дека трендот ќе продолжи заради мерките за поттикнување на ...
сите 235 | | | веќе видена

Македонското здружение за заштита при работа во соработка со Организацијата на работодавачи на Македонија и Сојузот на синдикати на Македонија денеска и утре ...
сите 13 | | | веќе видена

Британски „Гардијан“ објави снимка на која се слушаат гласови на мигранти кои тврдат дека ги претепале хрватски полицајци при обид да преминат од Босна и ...
сите 15 | | | веќе видена

На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си ги наполнат ...
сите 3 | | | веќе видена

Нацрт договорот за излез од ЕУ нѐ доведува значително поблиску до она за што гласаа Британците кога одлучија да ја напуштат Унијата, изјави денеска британската ...
сите 193 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска се договорија за забрзување на процесот на преговори за надминување на ...
сите 18 | | | веќе видена

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која што е осудена на шест години затвор, тврди дека таа во никој ...
сите 27 | | | веќе видена

Два основи за добивање на азил му стојат на располагање на екс премиерот Груевски во Унгарија. Според унгарските закони, доколку Груевски успее да докаже дека ...
сите 35 | | | веќе видена

Задолжителен скрининг тест за откривање на дијабетес кај лицата кои се со зголемена телесна тежина и немаат физичка активност. Ова треба да го побара секој ...
сите 75 | | | веќе видена

next