Европратеникот од Либералите, Иво Вајгл, во изјава за МИА им честиташе на пратениците за денешното гласање, јави дописничката на МИА од Брисел. Тој порача дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Го направивме невозможното, докажувајќи дека чудата се можни. Во тешки околности, го решивме најголемиот проблем од независноста, што Македонија упорно ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва откако Собранието ги усвои уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа преку својот Фејсбук профил им честита на ...
сите 18 | | | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, беше најефикасниот играч на дуелот против Јапонија што нашата селекција го доби со 38:29. ...
сите 125 | | | веќе видена

Втор стрелец во победата над Јапонија на дуелот во Минхен беше Дејан Манасков, кој постигна 7 голови од кои 5 од контранапади. Секој почеток е тежок. Не смееме ...
сите 73 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Комисија од Букрешт ги повика ги повика Грција и Македонија да го завршат процесот за името во определените рокови. На прес ...
сите 19 | | | веќе видена

Поради огромното намалување на издашноста на изворот Студенчица со проблеми околу водоснабдувањето се соочуваат Кичево, М. Брод, Крушево, Прилеп и уште неколку ...
сите 5 | | | веќе видена

До селата Брест, Танушевци и Малино на Скопска Црна Гора се уште нема пристап. Снегот ги отсече овие населени места а во дел од нив веќе неколку дена нема ниту ...
сите 16 | | | веќе видена

Се уште нема разрешница за скандалот со декларациите со поминат рок на МРП вакцините. Од министерството за здравство соопштија дека не е завршена контролата на ...
сите 70 | | | веќе видена

Битолските опозициски советници денеска поднесоа иницијатива за свикување вонредна седница, како што велат согласно деловникот на Советот со 11 потписи, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Државјанството останува македонско/граѓанин на Република Северна Македонија, а прифатен е амандман на Уставниот закон со кој се потврдува државјанството ...
сите 66 | | | веќе видена

next