Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (20), Куманово ...
сите 785 | | | веќе видена

Одржувајте два метра растојание кога одите во маркет или комуницирате со луѓе. На овој начин го спречувате ширањето на коронавирусот и спасувате животи, напиша ...
сите 6 | | | веќе видена

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона е подготвена во летниот преоден рок да се раздели со осум играчи од сегашниот состав. На крајот на сезоната, каталонскиот ...
сите 277 | | | веќе видена

Голем број на водечки клубови во англиската Премиер лига се спротивставија Манчестер сити да учествува во Лигата на шампионите, додека граѓаните се жалат до ...
сите 10 | | | веќе видена

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо може да го напушти италијанскиот клуб на крајот на сезоната, пренесува шпанскиот портал „Диарио гол“.Според изворот, ...
сите 277 | | | веќе видена

Претседателот на француската Федерација на болници, Фредерик Валето изјави дека најваројатно бројот на починати од новиот коронавирус е многу поголем отколку ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди воени вежби за зголемување на подготвеноста за борба против коронавирусот. Тоа го соопшти денеска Министерството за ...
сите 86 | | | веќе видена

Државата да каже дали предвидува поддршка за угостителите. Ако не, тие навреме да бараат помош преку други мерки, за да не останат без никаков приход, апелира ...
сите 506 | | | веќе видена

Пентагон претпоставува дека кризата со новиот коронавирус во САД дека ќе трае најмалку три месeци, изјавијa синоќа високи армиски и државни официјални лица. – ...
сите 8 | | | веќе видена

Триесет и четири лекари од регионалната болница Сучева, Северна Романија, се заразени со новиот коронавирус, соопшти Министерството за здравство на Романија. ...
сите 7 | | | веќе видена

Премиерот на Италија, Џузепе Конте најави построги казни за прекршителите на владината мерки за ограничување на движењето.Италијанската Влада на вчерашната ...
сите 587 | | | веќе видена

next