Компаниите од градежниот сектор стравуваат дека веќе во април би имале проблем со ликвидноста и оти за брзо време градежништвото може да биде дел од ...
сите 22 | | | веќе видена

АД „Пошта на Северна Македонија“- Скопје соопшти дека овозможиле размена на пошта по сувоземен односно површински пат со Албанија, Грција, Косово, Романија, ...
сите 39 | | | веќе видена

Фантастично е координирана институционалната соработка меѓу Миистерството за здравство, Министерството за одбрана и Градот Скопје, кои овозможија денеска и ...
сите 52 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, денеска на својот фејсбук профил објави дека околу 3.000 ...
сите 22 | | | веќе видена

44 годишен скопјанец позитивен на коронавирус наместо во самоизолација се шетал низ Охрид.По медицинскиот наод дека е заболен тој, самоиницијативно, не ...
сите 311 | | | веќе видена

Полицијата интензивно работи на случајот со насилство во Штип. По објавеното видео на социјалните мрежи, од МВР велат дека веќе се обезбедени двете момчиња кои ...
сите 193 | | | веќе видена

Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, ја информирам јавноста дека од страна на Секторот за внатрешни работи Штип преземени се мерки ...
сите 193 | | | веќе видена

Болницата Плодност Битола преку соопштение објавено на социјалните мрежи информира за нови позитивни случаи на коронавирус. Ковид-19 е утрден кај двајца ...
сите 300 | | | веќе видена

Проблемот со здравственото осигурување на невработените како и лицата кои се отпуштаат, Фондот за здравствено осигурување го има предвидено и е предложено ...
сите 42 | | | веќе видена

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 644 | | | веќе видена

Во Лозана, Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото Наум Колев (47) и синот Андон (23) од селото Мокриево, струмичко, кои беа убиени на 26 минатиот месец ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчера на магистралниот пат с.Подмоље-Ќафасан се случи тешка сообраќајна незгода. Како што информираат од МВР две лица се потешко повредени, во продолжение ...
сите 46 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична ...
сите 311 | | | веќе видена

next