Земјите членки на ЕУ не успеаја да се договорат за отворање на преговорите за членство со Северна Македонија и Албанија, изјави попладнево министерката за ...
сите 129 | | | веќе видена

Франција останува на предлогот за реформа на процесот за прием на нови членки во Европската унија. Официјален Париз смета дека сега преговорите се развлекуваат ...
сите 397 | | | веќе видена

Кривични за три фирми поврзани со Боки 13. По повеќе од еден месец истрага, УЈП инфомирира дека ќе поднесе пријави против три од четирите конторлирани фирми. ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, по повод 15 Октомври – Меѓународниот ден на белиот стап, прими ученици од Државното училиште за деца и младинци со ...
сите 18 | | | веќе видена

Заменик министерот за здравство Асим Муса си поднесе оставка по објавената снимка на која се гледа како зема пари од пациент од Албанија за операција. -Донесов ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот останува оптимист во пресрет на одлуката на европскиот совет на крајот од оваа недела. Според него, Македонија направила најмногу од сите земји ...
сите 839 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Европскиот совет и премиер на Белгија Херман ван Ромпеј денеска од Белград порача дека клучот на просперитетот не се наоѓа ниту во ...
сите 142 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците и градоначалник на Општина Гостивар, Арбен Таравари смета дека оставката на заменик министерот за здравство е ...
сите 136 | | | веќе видена

Градски Енергетски Системи (ГЕС) поднесе барање за добивање лиценца за дистрибуција на топлинска енергија, соопштија од Регулаторната комисија за енергетика. ...
сите 31 | | | веќе видена

Инвазијата во Сирија носи опасност илјадници бегалци да сакаат да ја поминат границата со Турција, а првата жртва, во тој случај ќе биде Грција, истакна ...
сите 59 | | | веќе видена

next