Македонија има лошо правосудство и очајни услови во затворите. Шефот на кабинетот на Орбан, Гергели Гулаш одговарајќи на пратеничко прашање изјави дека за ...
сите 21 | | | веќе видена

Рускиот весник „Новаја газета“ пишува дека телохранителите на рускиот претседател Владимир Путин и нивните семејства добиваат вредни плацеви на кои градат ...
сите 38 | | | веќе видена

Двајца доктори и полицаец се убиени во вооружениот инцидент кој се случи во болница во Чикаго. Според сведоци, на паркингот од болницата, напаѓачот се ...
сите 35 | | | веќе видена

Еден човек загина, а најмалку петмина се повредени откако патнички воз излета од шините недалеку од Барселона, соопшти шпанската полиција. Инцидентот се случил ...
сите 27 | | | веќе видена

На 21. годишно момче од Тексас (САД) му се заканувал доживотен затвор за злосторство кое не го направил, а го спасило само едно селфи. Кристофер Прекопиа е ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонската вицепремиерка и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска пристигна во Кабул во посета на македонскиот контингент, кој учествува во НАТО ...
сите 51 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тортура“, „Тендери“, „Тарифа“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. ...
сите 21 | | | веќе видена

Во Штип на 16 Ноември во спотската сала Јордан Мијалков во организација на Федерацијата за училишни спортови во соработка со ППФМ се одржа државното првенство ...
сите 10 | | | веќе видена

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради појава на магла од 10 – 20 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка ( од с. Гајре до с. Лисец ). Слаб ...
сите 138 | | | веќе видена

next