Три лица од Струшко добија кривични пријави поради злоупотреба на службена положба и со безготовински картичка полнеле гориво во сопствените возила. СВР Охрид ...
сите 121 | | | веќе видена

Пред почетокот на протестот кој треба да се одржи пред седиштето на ДУИ во Мала Речица, се забележува силно полициско обезбедување пред зградата од партијата. ...
сите 26 | | | веќе видена

Ја добивме 10-та препорака за почеток на преговори, ако треба да ја очекуваме и 11-та препорака од ЕК следната година, нема да имам лице да зборувам пред мојот ...
сите 71 | | | веќе видена

Смената на министерот за финансии ја потврди катастрофата која СДСМ и ја донесе на македонската економија. СДСМ конечно призна дека во изминативе две години ...
сите 250 | | | веќе видена

Статус на Андреј Ковачев, Европратеникот кој застапува тврди тези за спорните револуционери во договарањето на комисиите од Македонска и Бугарска страна: ,,Му ...
сите 91 | | | веќе видена

Полициската контрола на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје во изминатите три дена (21-23 јуни) утврдила дека 183 возачи управувале возила со ...
сите 101 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада. Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 250 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи и за економија Никола Димитров и Крешник Бектеши денеска ќе престојуваат во Стокхолм, Шведска каде ќе учествуваат на ...
сите 71 | | | веќе видена

Министерот за животна средина, Садула Дураки од ДУИ, има познавања од Интернет експлорер и Мајкрософт офис. Тоа го пишува во неговата неговата куса биографија, ...
сите 230 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска ќе присуствува на јавни дискусии за Нацрт-законот за основното образование и Нацрт-законот за наставници ...
сите 42 | | | веќе видена

next