Адитја Јахдав, работник во една индиска фабрика почина откако шега тргна на лошо. Имено, неговиот шеф зел црево за воздушен притисок и судејќи по снимката, се ...
сите 5 | | | веќе видена

Една госпоѓа по јадењето ја фрлила кесата со остатоците од храна низ прозорецот од својот автомобил. Сосема лежерно додека чекала да се сменат светлата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Возач во Кина успеал да го сврти камионот на тесен и неасфалтиран пат. На снимката која е објавена на интернет се гледа како возачот се обидува да го заврти ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Свети Николе денеска се одржа манифестацијата „Ден на млад фармер“ во рамки на која министерот за земјоделство,шумарство и водостопанств Љупчо Николовски ја ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на потврдени жртви при потонувањето на фериботот во езерото Викторија во Танзанија достигна 161 лице, соопштија властите. Досега се спасени околу 100 ...
сите 49 | | | веќе видена

Град Скопје во соработка со Македонски железници - Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
сите 51 | | | веќе видена

Македонското прашање секогаш го решавале други, без да не прашаат нас, овој пат ние бевме на масата. Кажавме ние сме Македоци кои зборуваат македонски јазик, ...
сите 112 | | | веќе видена

Ова се само мал број од уличните кучиња кои напаѓаат на градскиот плоштад. Вака беше нападнат и претставникот на Светска банка во Македонија. Бегајќи од ...
сите 26 | | | веќе видена

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 63 | | | веќе видена

Во Општинската изборна комисија (ОИК) – Штип денеска до пладне се пријавиле вкупно 15 болни и инвалидизирани лица да гласаат дома, еден ден пред Референдумот ...
сите 37 | | | веќе видена

next