Репрезентацијата на Хрватска ја победи Франција со 23-20 (11-11) и го освои третото место во групата, со што обезбеди учество во квалификацискиот турнир за ...
сите 22 | | | веќе видена

Хрватскиот ракометен селектор, Лино Червар е во центарот на вниманието по неговите бурни реакции по контроверзниот пораз на Хрватска од Германија, најмногу по ...
сите 65 | | | веќе видена

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните ...
сите 7 | | | веќе видена

На Светското ракометно првенство кое се одржува во Данска и Германија поставен е нов рекорд на гледаноста на еден натпревар во нокаут фазата од мундијалите. ...
сите 3 | | | веќе видена

Најдобрите македонски ракометари загубија од Исланд со 24-22 во последниот натпревар од групата Б, со што не ја остварија примарната цел – пласман во втората ...
сите 19 | | | веќе видена

Исланд е последната европска селекција која ја почувствува силата на бразилската ракометна репрезентација на Светското првенство во Германија и Данска. ...
сите 4 | | | веќе видена

Најдобрите голмански интервенции на претпоследното коло на СП во ракомет во Германија и Данска на едно место. Пред да започне распределбата на медалите на ...
сите 10 | | | веќе видена

Забрзаната игра најмногу доаѓа до израз во реализациите на нападите од т.н. брз центар и од транзициски пробив, кој во споредба со СП 2017 е зголемен за 70 ...
сите 2 | | | веќе видена

Хрватите не можат да се помират со поразот на клучниот натпревар со Германија, па Ракометната Федерација на Хрватска состави и видео-компилација од грешките на ...
сите 12 | | | веќе видена

next