Дебитантот на големите натпреварувања, ракометната репрезентација на Зеленортските острови, службено го загубија натпреварот што требаа да го одиграат утре ...
сите 61 | | | веќе видена

„Без да се бара виновник у играчи, селектор, овој или оној. Него само да ги поздравам дежурните на социјални мрежи и по порталите кои се испотепаа пишувајќи ...
сите 3 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија денеска (18 ч.) ја очекува вториот натпревар на Светското првенство и тоа против домаќинот Египет. Амбициозниот ...
сите 28 | | | веќе видена

Репрезентациајта на Македонија вечерва со голот на нашиот феноменален Кирил Лазаров постигна вкупно 1100 голови на сите досегашни натпревари во рамки на ...
сите 18 | | | веќе видена

Специјалот на Sport Life за денешниот дуел меѓу Египет и Македонија на ракометниот Мундијал е богат и понудата е разноврсна, од конечен тип, па се од број на ...
сите 10 | | | веќе видена

Е, моја златна Македонијо, какви одроди те газат. Ваква е пораката на Борко Ристовски, кој коментира објава на премиерот Зоран Заев во која тој очигледно се ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за финансии на САД синоќа објави список од сите обвинати кои потенцијално биле вклучени во нередите и упадот во Капитолот на 6 јануари. Списокот ...
сите 4 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 15 | | | веќе видена

 Еден Американец, кој очигледно не е голем фан на Трамп, решил да ги сподели најлудите работи што ги направи Доналд за време на претседателскиот мандат, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Наумче Мојсовски, поранешниот македонски репрезентативец, а сегашен директор на Агенцијата за млади и спорт беше на линија со ракометарите.Знае колку е тешко ...
сите 9 | | | веќе видена

next