Тимчо Муцунски во интервју во дневникот на МРТ посочи дека сите постапки кои што се водат на еден или друг начин треба да имаат правна разрешница од ...
| | веќе видена | слични

„Нема поголема гротеска и дрскост кога овие од злосторничкото здружение клеветат за меѓународна изолација. Читам и не ми се верува. Александар Николовски вели ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп откри како ќе изгледа логото на Вселенските сили на САД, но како што пренесуваат светските медиуми, воените дизајнери ...
сите 5 | | | веќе видена

Постојат сомневања дека смртоносниот вирус излегол од тајната лабораторија за биолошко оружје, која се наоѓа во градот Вухан, од каде се прошири вирусното ...
сите 636 | | | веќе видена

Седум кинески државјани од хотел во Москва се пренесени во болница за заразни заболувања, поради сомнение дека имаат акутна вирусна респираторна болест, ...
сите 3 | | | веќе видена

За некои Дирк Новицки, за некои можеби Владе Дивац, помладата генерација го знае само Лука Дончиќ, но за најголемиот на сите времиња, кошаркарот кој веројатно ...
сите 12 | | | веќе видена

Фудбалска рапсодија во изведба на Аталанта. Страшно издание на тимот од Бергамо, кој просто блеска оваа сезона, како во Серија А така и во ЛШ. Вечерва среде ...
сите 23 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, гостуваше во Дневникот на МТВ каде што истакна дека СДСМ преку новиот Закон за јавно обвинителство единствено сака да го ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска беше втор работен ден за фудбалерите на Шкендија во Анталија, и беше доста интересно. Тие роденденот на својот шеф Ернест Ѓока го прославија со засилен ...
сите 5 | | | веќе видена

Во затворена група на апликацијата „Телеграм“ средношколците од државата споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на маолетни девојчиња. Групата ...
сите 18 | | | веќе видена

Војдан Стојановски за жал не успеа да запише победа на првиот меч во дресот на Гравелин Данкерк. Новиот тим на капитенот на македонската репрезентација на ...
сите 12 | | | веќе видена

Луѓе и судбини. Горчливата судбина си поигра со 58-годишниот ресенчанец Владо Пупулковски, некогашен текстилен работник во “Преспатекс“. Тој нема семејство и ...
сите 4 | | | веќе видена

Експедицијата на Академија Пандев вечерва пристигна во Анталија, и веднаш се смести во својата база во хотелот „Гранд Парк Лара“. Во експедицијата, како што се ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, присуствуваше на Саемот на бизниси од општина Сарај кој се одржа во организација на фондацијата „Албиз“.Министерот во ...
сите 16 | | | веќе видена

Тајландската полиција беше приморана јавно да се извинува откако на аукција продаде автомобил во кој имаше десетици илјади таблети амфетамин.Купувачот плати ...
сите 14 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 250 | | | веќе видена

next