Францускиот претседател, Емануел Макрон призна дека на вчерашниот состанок имало јасно мнозинство на земји за почеток на преговори со Македонија, но не и за ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот на партијата движење Беса, Билал Касами го оцени како неуспех на Владата недобивањето на датум за почеток на преговори со Европската унија и ...
сите 288 | | | веќе видена

За жал, заклучоците на Советот не се во согласност со нашите оправдани очекувања и сигурно не се во рамките на претходните најави на самата Унија, порача ...
сите 126 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, вели дека одговорноста за одлуката да не им се додели датум за преговори на Северна Македонија и на Албанија не е на ...
сите 686 | | | веќе видена

Вчера во касарната „Боро Менков“ во Куманово, Здружената оперативна команда (ЗОК), со воена свеченост ќе го одбележи денот на единицата.Но на свеченоста се ...
сите 44 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер, Џузепе Конте, изјави дека одлуката на Европската унија да не го отвори пристапниот процес за Северна Македонија и за Албанија ќе биде ...
сите 366 | | | веќе видена

Барселона и цела североисточна Каталонија денеска се блокирани поради бројни штрајкови и демонстрации организирани во знак на протест против изречените ...
сите 361 | | | веќе видена

Обидите на косовската администрација да навлезe во областите населени со Срби ја поткопуваат стабилноста во балканскиот регион, се вели во соопштението на ...
сите 15 | | | веќе видена

Убеден сум дека сега е време да покажеме единство. Сега не е време за калкулации и политички поени, туку за обединување околу нашата иднина и иднината на ...
сите 126 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека бара итни реформи до изборите кои се единствено решение.„Нема време ниту за оние помалку чудни анализи ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес 27 земји – членки побараа јасно и недвосмислено Република Северна Македонија да добие нов импулс во европските интеграции за да продолжи на патот на ...
сите 686 | | | веќе видена

next