Бидејќи времето истекувало многу брзо, а семејството немало толку финансии, колку што биле неопходни за операцијата, самиот татко решил да го подари своето ...
сите 11 | | | веќе видена

Бев во Гостивар и во МК „Мара Угринува“. Влегуваме во финалната фаза на поразот на оваа неспособна власт. Падот на Заев почна, а главната порака пристигнува на ...
сите 320 | | | веќе видена

Како и изминатите 2 години продолжуваме со инвестиции во инфраструктурата, опремата, системот и во вработувањата, пред се на младите во здравството, истакна ...
сите 17 | | | веќе видена

Компанија за безбедност при користење на мобилните телефони спроведе истражување за да одговори на една од најпопуларните теории на заговор во моментов – дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Експертите посочуваат дека ова не е невозможно како што изгледа на прв поглед. Велат дека во првите неколку секунди по запознавањето можете да направите реална ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на Вуковар, Иван Пенава предизвикал инцидент и скандал на седницата во Градскиот совет, која од самиот почеток била напната, пренесува хрватски ...
сите 17 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, се огласи на Фејсбук по прес конференцијата на премиерот Зоран Заев на која најави дека утре ќе предложи ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 24 | | | веќе видена

Случувањата во Северна Македонија ја потврдуваат неодговорноста на европските лидери и недостигот на кредибилитетот на ЕУ, коментираат попладнево од ...
сите 191 | | | веќе видена

next