26-годишен оженет маж од Индија станал меѓународна вест затоа што си го излажал семејството и сопругата дека е заразен со корона вирус, само за да избега, ...
сите 4 | | | веќе видена

Невработеноста рапидно се зголемува од ден на ден, а и бизниси се затвораат заради намалување на профитот за дури 90% и неможноста да се покријат ниту ...
сите 62 | | | веќе видена

Есенскиот бран на коронавирусот се засилува и потребно е секој од нас да ги почитува постојните мерки за заштита, односно да носиме маска, да држиме дистанца и ...
сите 536 | | | веќе видена

Достоинствено, како што му доликува на милениумскиот јубилеј, денеска Бигорскиот манастир со централна прослава одбележа 1000 години од основањето.По пречекот ...
сите 124 | | | веќе видена

Како што може да да се забележи огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 370 | | | веќе видена

Град Скопје ги информира граѓаните дека од денеска го продолжува распишаниот јавен повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата, ...
сите 60 | | | веќе видена

Неготинка се венча носејќи го бабиниот венчален фустан, стар 53 години. Се вика Славица Шишкова -Махљијанова, има 26 години и уште малку ќе дипломира медицина. ...
сите 31 | | | веќе видена

Попладнево се играат пет мечеви од 9.коло во ПМФЛ. Вчера во дребито Шкендија го “торпедираше“ Вардар со 5:1 и тоа среде Арената во Скопје. Не се сомневаме дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Дневен хороскоп за ден 18.10.2020 Овен Денес важно е да го кажете тоа што го мислите и да не оставите простор за претпоставки. На работното место ќе мора да се ...
сите 158 | | | веќе видена

Некои пациенти кои боледуваат од ковид-19 пријавиле необјасниво губење на слухот или губење на слухот во комбинација со чуден шум. Тинитус е наизвот за оваа ...
сите 19 | | | веќе видена

Стабилно време, преку ноќ студено, со ниски утрински и дневни температури во постепен пораст, најавува УХМР за следната недела.Според УХМР; денеска попладне во ...
сите 211 | | | веќе видена

next