Заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и Еврокомесарот задолжен за миграции, Димитрис Аврамопулос го потпишаа ...
сите 50 | | | веќе видена

Единаесет лица беа уапсени откако градоначалникот на општина во мексиканската држава Чиапас го извлекле од неговата канцеларија, го врзале за камион и го ...
сите 11 | | | веќе видена

Кога некое лице ќе биде осомничено или обвинeто во тој случај ја применуваме мерката на санкции која значи времено отстранување на тоа лице за да ја докаже ...
сите 549 | | | веќе видена

Денеска во Врховниот суд се одржа Свечената церемонија по повод доделувањето на уверенијата на VI генерација завршени кандидати за судии и јавни обвинители во ...
сите 19 | | | веќе видена

Москва инсистира на итен дијалог меѓу курдските власти во северна Сирија и централната власт во Дамаск, рече министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј ...
сите 926 | | | веќе видена

Месец октомври е месец за подигнување на свеста за ракот на дојка, а Клиничката болница „Аџибадем Систина” го одбележува со неколку работилници и едукативни ...
сите 27 | | | веќе видена

Под мотото „КОЛЕКТИВЕН СЕГА“, јасно и гласно, културните работници го изразија своето незадоволство поради неисполнетите,лажните ветувања на оваа влада. Го ...
сите 147 | | | веќе видена

Секс скандал ја тресе белгиската и европската јавност, откако во јавноста се појавија снимки од сексуален однос на неколкумина фудбалери од клубот Еспоар ...
сите 3 | | | веќе видена

Торба со сомнителна содржина е забележана пред српската амбасада во Атина.Персоналот на амбасадата е евакуиран од покривот на зградата, а пожарникарите излегле ...
сите 6 | | | веќе видена

Администрацијата на Трамп блокира пратки од кинеска компанија што прави пижами за бебиња што се продаваат во магацините на „Коско“, откако странскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Бактеријата МРСА се шири помеѓу дечињата во клонот Кокиче од градинката Весели цветови, а покрај четирите случаи загрижени родители за КУРИР денеска ...
сите 11 | | | веќе видена

Кога некое лице ќе биде осомничено, обвинито или слично тогаш ја применуваме мерката на санкции која значи времено отстранување на тоа лице за да ја докаже ...
сите 549 | | | веќе видена

До овој момент конкретна спогодба со осомничените за случајот „Рекет“ не е постигната, ниту е влезено во посериозни договори околу спогодбата иако, како што ...
сите 549 | | | веќе видена

next