Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од партијата повторно упати отворено писмо до лидерот на партијата, Христијан ...
сите 308 | | | веќе видена

Ние преку договоорот сакаме да ја внесеме државата во ЕУ, а вашиот концепт е непознат, рече заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски. Тој ја ...
сите 125 | | | веќе видена

Во сабота, 10ти ноември, тимот на Европската медицинска студентска асоцијација и Скопје ЗОО поттикнати од важноста да се посвети квалитетно внимание на ...
сите 19 | | | веќе видена

Kaj апликацијата „ватсап“ одамна постои опција за бришење на веќе испратена порака, a некое време тоа е можно да се направи и со е-поштата на „gmail“.Наскоро ...
сите 18 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај Табановце – Гевгелија се одвива непречено, по санација на дефектот на бетонскиот мост на Црна Река.„Санацијата и поправката на ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги презентираше моделите за реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем пред собраниската комисија за одбрана ...
сите 19 | | | веќе видена

Од денеска до 8- ми декември, сите Единици на локалните самоуправи, јавните претпријатија или оформени јавно – приватни партнерства може да аплицираат за ...
сите 17 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски предложи посебен амандман за заштита ако не помине Договорот во Грција.Тој рече дека иако ...
сите 125 | | | веќе видена

Ирфан Дехари и Беким Кадриу, кои се членови на Комисијата за заштита од дискриминација, изразија несогласување од мнозинското мислење на Комисијата која вчера ...
сите 112 | | | веќе видена

Денешниот празник меѓу народот е познат како Митровден (Митроен) и се празнува на 8 ноември според новиот (или на 26 октомври според стариот) календар. Тогаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот, во делот на водостопанството се обезбедија дополнителни средства од над 23 милиони денари за проектот за наводнување на Јужната ...
сите 21 | | | веќе видена

Поранешниот министер за финансии и член на ВМРО-ДПМНЕ, проф. Трајко Славески, на новинарското прашање во емисијата Економски Магазин на АЛСАТ-М – дали при ...
сите 106 | | | веќе видена

Градоначалникот на Назарет Илит во Галилеја на северот од Израел има намера да го смени името на градот, кој се наоѓа веднаш до библискот Назарет, со цел да се ...
сите 3 | | | веќе видена

next