Знам дека нема одговорност кај министерот за внатрешни работи, бидејќи се направени сите чекори од негова страна. Се водат две истраги – една е од внатрешна ...
сите 98 | | | веќе видена

Луѓето од бившата власт, бившите власти успеваат да се спасат, а како рече Миле – ако не можеш шо магарето, удри по самарот. Само оние од подолните структури ...
сите 81 | | | веќе видена

(Фото: Илустрација „Bombardier Global 6000“) Луксузниот приватен авион што го користи унгарската владејачка и бизнис елита, меѓу кои и премиерот Виктор Орбан, ...
сите 329 | | | веќе видена

Марија Шерифовиќ пред два дена го прославила 43 роденден, а на снимање на емисијагта "Џвездите на Гранд" ја дочекалче подароци од некои колеги од жирито.Саша ...
сите 4 | | | веќе видена

Марина Туцаковиќ претставува една од најбитните лица на естрадното небо. Без не би се создале многу хитови, а ни пеачки имиња кои денеска полат многу клбови и ...
сите 2 | | | веќе видена

МАНУ реагирала до Владата дека Преспанскиот договор не е правосилен без потпис од Претседателот и негова објава во Службен весник. Првиот човек на Академијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Одговори на сите прашања поврзани со барањето за азил на поранешниот премиер, Никола Груевски се наведени на блогот abouthungary.hu. На текстот кој се појави ...
сите 329 | | | веќе видена

Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
сите 58 | | | веќе видена

Од кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан реагираат дека ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски.Спротивно на ...
сите 373 | | | веќе видена

Предрасуди спрема жени лидери имале 23 отсто анкетирани кого им се поставени директни прашања и 37 отсто кај индиректни. Многу жени се солидаризираат, иако ...
| | веќе видена

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, синоќа беше на натпреварот меѓу Хрватска и Шпанија на стадионот „Максимир“. Хрватска со гол во последен ...
сите 13 | | | веќе видена

Колку побргу ја видиме Македонија во Европската Унија и во НАТО, толку подобро и за Бугарија и за Грција, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов во неговиот ...
сите 63 | | | веќе видена

Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија.Поранешниот генерал на Војската на Република Српска, Ратко ...
сите 15 | | | веќе видена

next