Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, заедно со државниот министер за Европа на германското министерство за надворешни работи, Михаел Рот, ...
сите 141 | | | веќе видена

Деновиве во Босна и Херцеговина е актуелна темата за професорката која што била брутално претепана и злоставувана од своите ученици.„Во САД побегнав бегајќи од ...
сите 6 | | | веќе видена

Фирма Тритерол ДООЕЛ Струмица – подружница Берово се обидела незаконски да го преземе превозот со ученици во Берово. Тоа, според сознанијата до кои дојде Радио ...
сите 10 | | | веќе видена

И со промена на името нема сто процентна гаранција дека ќе добиете датум за преговори со ЕУ. Но, ако не помине референдумот следи изолација – ќе ви се затвори ...
сите 170 | | | веќе видена

Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, ...
сите 4 | | | веќе видена

Со мониторингот на медиумското претставување за време на референдумот, кај повеќе радиодифузери, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ...
сите 36 | | | веќе видена

Одржувањето на единството на православниот свет е најпосакувана опција за Москва, рече портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков, коментирајќи за можното ...
сите 47 | | | веќе видена

Интегрираната паралелка од посебното основно училиште „Д-р Златан Сремец“ доби нови простории.Оваа учебна година паралелката ќе функционира во рамките на ...
сите 12 | | | веќе видена

Од своето појавување во политиката името на Љубомир Фрчкоски е поврзано со скандали, криминал, насилства врз студентки, документи за негово кодошење, јавни ...
сите 15 | | | веќе видена

next