Пејачот Дарко Лазиќ веќе три недели е во болница по страшната сообраќајна несреќа која ја имаше, а во која заработи животозагрозувачки повреди.Неговата ...
сите 49 | | | веќе видена

Управата на СОУ „Барабу,” од истоимениот град во Висконсин, започна истрага откако на интернет се појави фотографија од група од околу 50 ученици, кои позираат ...
сите 3 | | | веќе видена

Многумина можеби мислат дека работењето за Меган Маркл е најглуморозна професија, за некои можеби не е така. Личната асисетнтка на Меган Маркл по шест месеци ...
сите 32 | | | веќе видена

Пејачот Дарко Лазиќ (27) моментално минува низ тежок период поради апстененцијална крза, а како што дознава српски Телеграф, лекарите биле принудени да го ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија објави архивски снимки од летот на стратешкиот бомбардер носач на ракети Ту-95.„Прототипот на авионот полета на 12 ноември ...
сите 4 | | | веќе видена

По последните информации за тоа дека поранешниот премиер Никола Груевски е во Будимпешта, Алијансата за Албанците го повика Министерството за внатрешни работи, ...
сите 43 | | | веќе видена

Судот во Египет го осуди Мохамед Абутрика, еден од најголемите фудбалски легенди во земјата, на една година затвор за даночно затајување со можност да плати ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека измените на Законот за здравствена заштита за преземање во јавно здравство, на медицинските сестри кои претходно ...
сите 134 | | | веќе видена

Во пополадневните часови во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во Кратово на улицата „Св. Ѓорѓи Кратовски“, 57-годишниот Л.Д. од Кратово вработен во ...
сите 176 | | | веќе видена

На Maлта е лесно да се најде работа, но не можеме да седиме затоа што за тоа не не плаќаат, раскажува девојка од Ниш.Раскажува дека работат по девет часа или ...
сите 4 | | | веќе видена

next