Доцна вечерва во Србија на автопатот Нови Сад – Суботица се случила сообраќајна несреќа, пренесуваат тамошните медиуми. Во несреќата се судриле дваа големи ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако во изминативе неколку дена опстанкот на грчката Влада беше доведен во прашање, како и ратификацијата на Преспанскиот договор во Атина, премиерот Алексис ...
сите 425 | | | веќе видена

На планината Пирин во Бугарија во тек е спасувачка акција по петмина македонски скијачи кои скијале надов од обележани патеки и пропаднале во дол, објави ...
сите 116 | | | веќе видена

Следбениците на Инстаграм запрепастени... Дарко Лазиќ не престанува да ги шокира фановите. Откако одлучил да не се враќа во бањата Селтерс за да продолжи со ...
сите 16 | | | веќе видена

Македонскиот премиер, Зоран Заев денеска остварил кратка неформална средба со неговиот косовски колега, Рамуш Харадинај.На средбата меѓу двајцата премиери, ...
сите 133 | | | веќе видена

Вереницата на Дарко Лазиќ веќе е во трет месец од бременста со што се пофалила и со слика. Марина Гагиќ гордо го сликала своео стомаче пред огледало со што на ...
сите 16 | | | веќе видена

Милица Тодоровиќ, гостувајќи во емисијата "Амиџи шоу" заедно со екипата на филмот "Такси блуз", открила дека за себе во 2019 година посакала да има бебе, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на британскита опозициска Лабуристичка партија, Џереми Корбин истакнал дека неговата партија оваа недела ќе побара гласање за доверба на Владата на ...
сите 420 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот, информираат од Авто мото-сојузот на Македонија, ...
сите 142 | | | веќе видена

next