Премиерот Зоран Заев оствари средба со Стефан Чернетиќ од Торонто, кој минатата година беше разоткриен дека лажно се претставувал како принц на Македонија и ...
сите 34 | | | веќе видена

Контраверзната британска дизајнерка Пем Хог на Лондонска недела на мода повторное главна тема, а се поради разголени модели кои шетале на нејзината модна ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор ...
сите 207 | | | веќе видена

„Италија е убедена дека нашата заедничка иднина е во евроатлантската заедница, а тоа значи припаѓање кон заедничките вредности, принципи на демократија, ...
сите 78 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија во предвидениот рок, согласно итните реформски приоритети од Планот 3-6-9, ги донесе измените на Закон за аудио и аудиовизуелни ...
сите 65 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Кисела Вода во организација на НВО „Зелен институт“ денеска се одржа јавна дебата на тема: План за комуникација и кампања против диво ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката на Владата на Република Македонија, Радмила Шекеринска и повеќе свои соработници, се сретна со ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери се сретна со Елизабета Трента, министерка за одбрана во Владата на Италија, која е во ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија.На ...
сите 207 | | | веќе видена

Германската влада денес порача дека се надева на целосно закрепнување на критичарот на руските власти кој е во Берлин на лекување поради сомнеж од труење.Питер ...
сите 11 | | | веќе видена

Денеска на електронскиот систем за јавни набавки објавен е јавниот оглас и тендерската документација за избор на универзален снабдувач со електрична енергија, ...
сите 66 | | | веќе видена

next