Десетици илјади долари беа собрани за храбриот бездомник кој сакаше да и помогне на полицијата за време на нападот со нож во Мелбурн минатиот петок.Напаѓачот ...
сите 13 | | | веќе видена

Со цел да се намали загадувањето на воздухот во градовите, партијата Демократска обнова на Македонија (ДОМ) предлага сет од девет итни мерки, наведени во ...
сите 64 | | | веќе видена

„Едно општество, односно еден систем не се вреднува по квантумот на институции, на закони, или по бројноста на население, на ресурсите, на разноразните ...
сите 16 | | | веќе видена

Општина Ѓорче Петров ќе го одбележи утрешниот ден 14 ноември Денот на ослободување на Ѓорче Петров со серија настани под мотото „Скопје слободно-Ѓорче гори“.Во ...
сите 8 | | | веќе видена

На една од СМС пораките од одземениот телефон на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски со шефот на неговото обезбедување и обвинет за 27 ...
сите 180 | | | веќе видена

Литванката Одета Аутукаите (26) победи на годинашниот натпревар „Најдолгата коса во светот” во Литванија, победувајќи 184 ривалки.Нејзината коса е долга 156 ...
сите 6 | | | веќе видена

Брзото возење е причина број еден за предизвикување сообраќајни незгоди со тешки и фатални последици. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Вчеравечер во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
сите 28 | | | веќе видена

Палестинските милитанти утрово кон Израел испалија најмногу ракети од конфликтот во 2014. година, предизвикувајќи израелски воздушни напади врз телевизијата на ...
сите 85 | | | веќе видена

Судењето за случајот 27 април денеска продолжува со прикажување на телефонски СМС и Вибер пораки од одземени и вештачени мобилни телефони меѓу кои се наоѓа и ...
сите 180 | | | веќе видена

Поранешниот перуански претседател Алберто Фуџимори и тројца негови министри за здравство се обвинети за присилна стерилизација на 2 116 лица, соопшти ...
сите 11 | | | веќе видена

next