Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ нeoдамна заплива во музичките води и полека но сигурно реди хитови.Неодамна медиумите го поврзуваа со српската пејачка ...
сите 8 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 8 до 12:00 часот на подрачјето на СВР Тетово била спроведена акциска контрола за техничка исправност на возилата кои ...
сите 9 | | | веќе видена

Бидејќи денес во Берлин не се одржа ветувањето за отпочнување на преговорите со ЕУ овој месец, а и не се дадени гаранции дека датум може воопшто да се добие во ...
сите 24 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува за санкции за рускиот проект за гасоводот „Северен поток 2“, тврдејќи дека САД имаат многу ...
сите 32 | | | веќе видена

„Со канцеларката Меркел имавме срдечна и пријателска средба, каква што личи меѓу земји стратешки партнери по многу прашања од заеднички интерес.Канцеларката ...
сите 177 | | | веќе видена

Неверојатно предупредување и апел до вработените во бројни државни институции и органи да не фрлаат ѓубре од прозорците се појави денеска на повеќе места на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во срцето на забранетата зона на Чернобил се уште има радиоактивен објект наречен „слонова нога“, кој е смртоносен и може да ги убие оние кои ќе се охрабрат да ...
сите 48 | | | веќе видена

next