Актерката Ирена Ристиќ вечерта после полноќ била приведена во полициската станица Беко. Веднаш после настанот, таа се огласи на својот фејсбук профил:-Wow! ...
сите 73 | | | веќе видена

Ќе направам се за овој договор да не дојде во парламентот. Но, ако договорот дојде во парламентот, тогаш немам друг избор, вели Панос Каменос повторувајќи го ...
сите 185 | | | веќе видена

Првиот човек на Владата, Зоран Заев изјави дека нема докази за руско влијание во земјава.„Руската Федерација е пријател на Македонија и таа нема ништо против ...
сите 226 | | | веќе видена

На Ѕвезда во Лига на шампиони и се “погоди“, игра со ПСЖ најскапи на планетата, тинејџер кој чини како пет тима на Ѕвезда и легендарниот голман (фото)Ждребот ...
сите 15 | | | веќе видена

Изгубивме премногу време последниве 27 години со историски глупости, со митови и легенди кои ни создадоа проблеми не само со сите наши комшии но и со самите ...
сите 19 | | | веќе видена

Москва прави големи напори за неуспех на референдумот на кој на 30 септември Македонците треба да се изјаснат дали прифаќаат влез на земјата во ЕУ и НАТО, ...
сите 226 | | | веќе видена

Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал милионер откако двапати во рок од пет месеци на лотариски игри на среќа популарните ...
сите 7 | | | веќе видена

Се чини дека не му кажаа дека „македонскиот јазик" официјално го предаде Нова демократија во 1977, реагира шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за ...
сите 185 | | | веќе видена

Јувентус го совлада Сасуоло со 2-1, конечно погоди Кристијано Роналдо и тоа на два наврати, но денот го расипа Даглас Коста со својот безобразен потег.Имено ...
сите 61 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис изутрината пристигна на Меѓународниот аеродром Скопје.Матис беше пречекан од министерката за одбрана Радмила ...
сите 226 | | | веќе видена

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, уште еднаш ги предупреди своите граѓани во никој случај да не користат марихуана пред да патуваат во САД.Имено, за време на ...
сите 3 | | | веќе видена

next