Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на ...
сите 74 | | | веќе видена

Додка експлицитните фотографии кои ЈК ги испраќала на фудбалерот Огњен Врањеш и протекоа во јавноста, сите зборуваа и пишуваа само за тоа, а здравствената ...
сите 12 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека ќе го одложи годишниот говор за состојбата на нацијата, предвиден за 29 јануари, додека не заврши делумната ...
сите 106 | | | веќе видена

Актерката Кејт Хадсон не сака да го одреди полот на своето дете и тврди дека нејзиното дете треба само да одлучи за тоа кога ќе порасне. Таа досега роди три ...
сите 33 | | | веќе видена

Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
сите 11 | | | веќе видена

Јелена Калеуша го скриншотувала екранот со веста дека клубот Гуанџоу R&F каде што Душко Тошиќ ќе игра, понудено му е на фудбалерот 8.500.000 евра а договорт му ...
сите 115 | | | веќе видена

next