Зеленски: Американската помош испраќа порака дека ќе нема „втор Авганистан“


- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Столтенберг и украинскиот претседател Зеленски ја потврдија дополнителната помош за Украина. Германија и Шпанија ќе обезбедат нови ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, за време на денешната ненајавена посета на Украина изјави дека земјите-членки на Алијансата не ги исполнија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, уште еднаш ги повика сојузниците да ја забрзаат испораката на оружје за Киев, нагласувајќи дека ситуацијата на ...
| | веќе видена | слични

Седум месеци по смртта на Евгениј Пригожин, непослушниот олигарх чиј приватен воен одред познат како Вагнер ја предводел побуната против рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

„Навремено поддржете ја нашата армија. Сè уште не гледам ништо позитивно. Залихи има, полека пристигнуваат, но процесот треба да се забрза“, рече Зеленски на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извештаите од платформата „X“ покажуваат дека Украина ја нападнала руската противвоздушна одбрана со тактички балистички ракети на Кејп Тарханкут, во западниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 339 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Американската помош испраќа порака дека ќе нема „втор Авганистан“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: