РЕАКЦИЈА на сопштението на СУТКОЗ, во врска со невистинското произнесување на случувањата во ЈП Водовод и канализација, каде биле спречувани членовите на УО од ...
сите 11 | | | веќе видена

Вечерва на концертот на македонската пејачка во Белград Калиопи почина жена на која претходно и се слошило. Според српските медиуми во овие моменти нашата ...
сите 28 | | | веќе видена

Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград. Како што пишуваат српските медиуми, на непознатата жена на ...
сите 26 | | | веќе видена

Ако е можно, сè што е важно во ноември одложете го за втората половина, бидејќи младата месечина доаѓа да ги размрда работите, советуваат астролозите. Венера, ...
сите 41 | | | веќе видена

„Денеска имавме можност како што најави претседателот на Советот на Општина да посетиме повеќе места каде што навистина досега и догледно ќе бидат сработени и ...
сите 87 | | | веќе видена

Целта на оваа кампања, пред официјалната е преку комуникација со граѓаните да препознаеме и да видиме што им е важно на граѓаните, а тоа што им е ним важно ни ...
сите 88 | | | веќе видена

Најблиската фамилија и дел од пријателите на Метју Пери се собраа во петокот на погребот на актерот, кој се одржа во Меморијалниот парк Форест Лон во Лос ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Цветан Кузманоски доживеа голем пех на првиот пријателски натпревар против Грција во Солун и се повреди, па го чека подолга пауза. ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонскиот олимписки комитет (МОК) доби престижен и светски признаен сертификат од Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) како одговорна организација што ...
сите 7 | | | веќе видена

Кошаркарите на ТФТ влегоа во одлична форма и доказ за тоа е петтата победа во низа во домашниот шампионат, победа која ја остварија над Гостивар со 79:70. ...
сите 33 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во овие моменти ќе оствари средба со граѓаните на Прилеп. Тој денеска претходно изврши увид на градежните ...
сите 113 | | | веќе видена

Денеска (04.11.2023) во 00.00 часот во СВР Скопје, Ш.А.(39) од Скопје пријавила дека на 03.11.2023 околу 11.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходна ...
сите 325 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека денеска имал средба со здравствените работници во Прилеп. „Денес со здравствените ...
сите 115 | | | веќе видена

Денеска (04.11.2023) во 08.20 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода ...
сите 202 | | | веќе видена

Голем пожар избувна во близина на градот Каристос во јужниот дел на грчкиот остров Евија, превентивно беа евакуирани жителите на две села, а силниот ветер го ...
сите 28 | | | веќе видена

next