ВМРО-ДПМНЕ има огромна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Според анкетата на институтот „Димитрија Чуповски“, ...
сите 122 | | | веќе видена

-Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите и ова е начинот на кој сакаат да го одвлечат вниманието. Секогаш кога на СДС и е потребно ...
сите 20 | | | веќе видена

-Покачување на социјалната помош беше мисловна именка во претходните мандати на СДС. Од своето доаѓање во 2006 владата предводена од ВМРО-ДПМЕН воведе пракса ...
сите 24 | | | веќе видена

-Владата на СДС не е реформска туку антиреформска. СДС создава вистински хаос во културата. СДС скрати 4,5 милиони евра за култура. Намалени се средствата за ...
сите 76 | | | веќе видена

-Тато е многу загрижен поради тоа што не знае дали ќе успее да ги изведе децата на правиот пат, вели принцот Вилијам. Тој додава и дека Џорџ веќе ги поставува ...
сите 30 | | | веќе видена

– Во населеното место Булачани во завршна фаза е асфалтирањето на улиците, кои беа зафатени од поплавата. Се асфалтираа улиците 1, 2, 5 и 7, со вкупна должина ...
сите 6 | | | веќе видена

Напаѓачот на Евертон денеска се појави пред суд откако на почетокот од овој месец заврши во полициска станица под сомнение дека возел во алкохолизирана ...
сите 25 | | | веќе видена

Портпаролот, најновите санкции кои Советот за безбедност на ОН и ги наложи на Северна Кореја ги оквалификува како „најзлобен, неетички и нехуман непријателски ...
сите 275 | | | веќе видена

Македонија ќе го отвори квалификацискиот циклус со натпревар против фаворизираната Шведска на гостински терен во Лунд на 28 септември, додека на 1 октомври во ...
сите 17 | | | веќе видена

Од ДИК ги покануваат овластените претставници на политичките партии, коалициите и групите избирачи кои ќе учествуваат на Локалните избори 2017 година да ...
сите 276 | | | веќе видена

Според неофицијални информации до кои дојде ТВ Орбис се работи за пожар на потегот од Големо езеро кон Брајчино и Маловиште. Екипи на ТППЕ се веќе на терен, но ...
сите 118 | | | веќе видена

next