Најдобриот фудбалер на светот е роден во село Модриќи. Неговото детство во родниот крај го прекина војната. Во 1991 четниците ја срушиле родната куќа и го ...
сите 133 | | | веќе видена

Вагите се личности родени во периодот меѓу 23 септември и 22 октомври, па така можеме да кажеме дека тие се вистински есенски знак. Со Вагите владее Венера, ...
сите 48 | | | веќе видена

Околу 88 отсто од граѓаните во четири општини во северниот дел на Косово, каде што живее мнозинското српско население, не веруваат на ниту еден српски ...
сите 22 | | | веќе видена

Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 241 | | | веќе видена

Пејачката Каролина Гочева и нејзиниот сопруг Михаил Корубн пред неколку дена беа кумови на свадба кај водителката и новинар од „Антена 5“ радио Ана Шутиноска. ...
сите 3 | | | веќе видена

Дури и најголемите ѕвезди во фудбалот глумат на терен. Често се случува наместо спорт, да се прави театар, но победникот во оваа категорија ни дојде минатиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти го посети денеска во неговиот дом претседателот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, но ...
сите 155 | | | веќе видена

Невенка Стаменковска, пратеничка во Собранието на Република Македонија во вчерашното нејзино гостување во Дебатната емисија на Македонската телевизија истакна ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска излезе со нов коментар за цензусот. -Во предвид се земаат односно се бројат гласовите на граѓаните што гласаат а тие што не ...
сите 67 | | | веќе видена

Во еден ресторан во Детроит се случи нешто од кое се згрози цел свет. Вработениот Џејлон Керли бил фатен како плука на пицата пред да нанесе сос на неа. ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешната американска тенисерка Стефани Рајс овие денови минува низ најлошата трагедија која може да му се случи на еден човек. Таа остана без своите две ...
сите 16 | | | веќе видена

Изнервиран поради загубен фудбалски натпревар, 22-годишен вевчанец физички го нападнал голманот не една од екипите. Како што соопшти МВР, надворешната ...
сите 87 | | | веќе видена

next