Состојбата со заразата со Ковид станува драматична. Дефинитивно е дека владата нема план, нема правец и народски кажано не знае каде тера, ова денеска преку ...
сите 445 | | | веќе видена

Од денеска во Грција се отвораат внатрешните делови на кафулињата и угостителските објекти, како и рестораните што се во рамките на хотелите, додека пак на ...
сите 98 | | | веќе видена

Додека СДСМ се фали со „успешноста“ на своите мерки за поддршка на македонското стопанство, илјадници наши сограѓани не знаат како ќе го поминат месецот ...
сите 70 | | | веќе видена

Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со корона вирусот во гостиварскиот регион, откриени се шест нови случаи. Четири од новооткриените се од ...
сите 81 | | | веќе видена

Расте бројот на деца од 0 до 19 годишна возраст во Македонија кои се заболени од коронавирус. За едно деноноќие потврдени се нови 34 случаи на деца заболени од ...
сите 595 | | | веќе видена

Вчера во 13:45 часот било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Делчево, додека Д.Г.(43) од Делчево управувал трактор „ИМТ 533“ со делчевски регистарски ...
сите 178 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николоски преку видео на својот Фејсбик профил вчера ги убедуваше граѓаните да останат дома додека трае нелогичниот карантин ...
сите 26 | | | веќе видена

Последниве денови во Македонија, повторно расте бројот на заразени и активни случаи на заболени со Ковид-19. Исто така, драматично се зголемува и бројот на ...
сите 27 | | | веќе видена

next